Klady a zápory


 • Bonus na uvítanou
 • Druhá nejpopulárnější loterie v ČR
 • Důvěryhodnost - patří pod konsorcium Tipsport a.s.
 • Na Korunce.eu není kurzové sázení
4.3/5
Bonus až 3 000 Kč za vklad
Registrace

Přehled


 • Webové stránky:
  www.korunka.eu
 • Společnost:
  Loterie Korunka s.r.o.,
 • Platby:
  Visa, Mastercard, bankovní převod, Paypal, Paysafecard, Skrill
 • Nabídka:
  Loterie. Losy, Hry

Korunka

Loterie Korunka funguje už od 17. května 1997 a jedná se o jednu z nejhranějších číselných loterií v České republice. Je druhou nejsázenější v Česku, ale patří ke stálicím a hráčům toho nabízí mnohem víc než hádání čísel.

Představení Loterie Korunka

Loterie Korunka vznikla jako nedílná součást sázkové kanceláře Chance, která funguje už od roku 1991, ale tento typ hry uvedla na český trh právě až o šest let později. Korunka začala být čím dál populárnější a její druhy se rozšiřovaly, takže v současnosti je možné vsázet mnoho různých typů ticketů za různé částky a i výhry se podle toho mohou odlišovat. Dnes se dokonce dá hrát i online a nemusíte s papírovým ticketem chodit na pobočku.

Loterie Korunka se hraje každý den a slosování probíhá dvakrát denně – vždy ve 14:00 a v 18:00 hodin. Losuje se pokaždé ze 49 čísel a výhra se počítá podle toho, kolik ze šesti možných tipovaných čísel hráč správně uhodl. Ne vždy je nutné pro hlavní výhru uhádnout všech šest a Loterie Korunka nabízí několik typů her, kdy stačí uhodnout třeba jen jedno číslo. VHráči si mohou zvolit, jakou částku si vsadí. U číselné loterie je nejnižší možná částka 10 korun, ale pak existuje i losování za 15 korun, 20 korun, 25 korun, 35 korun. Podle toho, jakou částku hráč do ticketu investuje, se liší výše všech možných výher. Jejich výše je vždy předem určena a nemění se.

I kdyby vyhrálo sto hráčů, výhra se mezi ně nedělí a všichni získávají plnou částku. Kromě toho je možné také kupovat si stírací losy od Korunky, které nabízejí šanci na milionové výhry i další bonusy. To vše od pouhých 20 do 400 korun. A výše výhry se tu opět liší podle ceny losu – čím dražší los si koupíte, tím vyšší může být hlavní výhra.

Korunka loterie

Loterie od společnosti Korunka patří mezi veřejností k jedné z nejpopulárnějších hazardních her. Výhra je sice souhrou náhod, ale řada lidí má svá oblíbená čísla, která sází opakovaně, případně si vyberou náhodná čísla a dvakrát denně mohou doufat ve výhru.

Číselná loterie se dá u společnosti Korunka hrát jak v papírové formě, tak online. Princip je stejný, losování probíhá v totožné časy a rozdíl tkví jen v tom, že pro online hraní je nutné nejprve si vytvořit herní účet o Loterie Korunka, tedy zaregistrovat a ověřit svou totožnost. Samotná loterie probíhá tak, že dostanete ticket se 49 číslicemi řazenými od 1 do 49. Je na vás, která čísla si zvolíte, ale můžete jich zaškrtnout jen určité maximální množství.

Obvykle se jich zaškrtává šest, ale v určitých druzích loterií od Korunky stačí vybrat si méně číslic. Hotový ticket odevzdáte buď pracovníkovi na přepážce a po zaplacení jeho ceny vstupujete do aktuálního slosování, nebo ho odešlete online přímo z webové stránky Loterie Korunka. Ve druhém případě je nutné nejen být přihlášeni ke svému hernímu účtu, ale mít na kontě i peníze, aby se z nich dala částka za daný ticket strhnout.

Pak už jen vyčkáváte, než proběhne slosování, kontrolujete výsledky a v případě výhry si ji jdete vyzvednout osobně do místa, kde je možné sázet na kamenných pobočkách, nebo se vám u online sázení připíše automaticky na vaše herní konto. Pokud nevyhrajete, nic se neděje – můžete to zkusit zase příště. A nic vám samozřejmě nebrání vsadit si na jedno slosování více různých ticketů nebo na jednom ticketu mít víc tipů, čímž se šance na výhru zvyšují.

Korunka bonusy

Jaké typy bonusů hráčům Loterie Korunka nabízí? V současnosti se jedná o především o bonus ve výši 300 korun, který získá každý hráč, a to už jen za pouhou registraci (pokud je tedy ověřená a dostanete trvalý účet).

Další bonus ve výši až 3 000 korun nabízí Loterie Korunka všem hráčům za jejich prvotní vklad. Výše bonusu se odvíjí od toho, kolik peněz si napoprvé na své herní konto vložíte – čím víc peněz si tam převedete, tím víc vám provozovatel Loterie Korunka věnuje, přičemž maximum je právě 3 000 korun. Tyto peníze si nemůžete vybrat, ale je nutné používat je na hraní loterie.

Platí také, že bonus nedostanete najednou, ale po částech – podle toho, jak budete postupně „utrácet“ své peníze za vsazené tickety (a nezáleží při tom na tom, jestli budete vyhrávat nebo prohrávat). Nakonec jsou tu ještě různé odměny pro členy takzvaného Korunka klubu. Do něj může vstoupit kdokoliv. Za každý vsazený ticket budete získávat věrnostní body (nazvané Káčka), plus na každém ticketu vždy něco ušetříte. Káčka lze poté směňovat za peníze a hrát za ně.

Korunka – Dvacet za 20,-

Úplnou klasikou a jednou z nejoblíbenějších číselných loterií je u Loterie Korunka hra nazvaná jednoduše „Dvacet za 20,-“. Už sám její název napovídá, o co zhruba jde. V principu jde o to, že z nabízených 49 číslic si vyberete libovolných šest číslic.

Na každém ticketu přitom můžete učinit jeden nebo i více tipů . Každý tip, tedy šest zvolených čísel, stojí 20 korun. V případě uhádnutí všech šesti losovaných čísel na vás čeká hlavní výhra ve výši 20 000 000 korun.

Vyhrát se dá ale i při uhádnutí nižšího počtu čísel a u Loterie Korunka už předem přesně víte, kolik peněz za kolik uhodnutých čísel získáte. V případě hry „Dvacet za 20,“ je to tak, že za 5 správných čísel dostanete 50 000 korun, za 4 čísla získáte 770 korun, za 3 čísla obdržíte 120 korun, za 2 čísla činí výhra 20 Kč a 1 uhodnuté číslo vyhrává 10 korun.

Korunka – Šestka

Další oblíbenou číselnou loterií je u společnosti Korunka hra nazvaná Šestka. Její princip je podobný jako u předchozí. Opět jde o to, že před sebou máte ticket obsahující 49 číslic, z nichž si náhodně zvolíte šest. Čím víc tipů zaškrtnete, tím vyšší je vaše šance na výhru.

Cena jednoho tipu je 35 korun. Při slosování je nutné uhádnout všech šest číslic správně, čímž vám vzniká nárok na hlavní výhru ve výši až 10 000 000 korun. Tady ovšem platí podmínka, že pokud uděláte jen jeden tip a trefíte šest výherních čísel, získáte hlavní výhru ve výši  5 000 000 korun. Stačí ale uhodnout i méně než šest čísel a i tak se na vás usměje štěstí a vyhrajete předem jasně danou částku – její výše se opět liší podle toho, jestli vsadíte jeden nebo dva tipy na jeden ticket. V základní verzi za 35 korun platí, že při uhodnutí 5 čísel vyhráváte 250 000 korun, za 4 uhodnutá čísla dostanete 2 500 korun, za 3 čísla činí výhra 500 korun a za 2 čísla 35 korun.

V případě dvojité sázky můžete za 5 uhodnutých čísel získat 500 0000 korun, za 4 správná čísla je to 5 000 korun, za 3 čísla máte 1 000 korun a za 2 správná čísla vyhrajete 70 korun. Výhry je možné vyzvedávat si osobně, pokud jste sázeli na papírový ticket, případně vám při sázení online budou automaticky připsány na váš herní účet u Loterie Korunka. V případě prohry se nic neděje a můžete to zkusit jindy.

Korunka – Hop Trop

Oblíbenou hrou u Loterie Korunka, která patří k nejlevnějším, a přesto nabízí poměrně zajímavé výhry, je Hop Trop. Jeden tip stojí pouhých 10 korun, ale máte přitom šanci vyhrát až 2 000 000 korun. Princip téhle hry je trochu jiný než u předchozích.

Opět před sebou máte ticket se 49 číslicemi, ale stačí vám vybrat si jich pět. Respektive nejvýše pět. Můžete si totiž zvolit třeba jen jedno číslo. Nebo dvě, tři či čtyři. Záleží to jen na vás. Ale platí, že tolik čísel, kolik tipujete, musí být i výherních, abyste získali maximální možnou výhru, tedy klidně až ony 2 000 000 korun. Je tu ještě další specialita téhle hry, která u jiných číselných loterií od Korunky neplatí. Minimální částka za jeden tip je 10 korun.

Nicméně si můžete zvolit, kolik peněz chcete do ticketu investovat a 10 korun je úplné minimum. Díky tomu i díky množství tipovaných čísel můžete ovlivňovat výši své budoucí výhry – čím víc čísel zvolíte a uhodnete a čím vyšší částku do ticketu investujete, tím vyšší je následná výhra. Vše přitom přehledně vidíte už při samotném odevzdávání nebo odesílání ticketu, přičemž ve verzi online je to ještě přehlednější a sami si můžete pár kliknutími nastavit, jak přesně chcete Hop Trop hrát – a příště si nastavíte zase třeba jiný počet čísel a jinou částku. Nevýhodou tady je, že pokud neuhodnete úplně všechna vylosovaná čísla, nevyhráváte. Zkrátka je to hop nebo trop – všechno nebo nic.

Korunka na 5

Hra nazvaná „Korunka na 5“ je dalším druhem číselné loterie, kdy opět klasicky zaškrtáváte šest čísel ze 49 nabízených. Abyste získali hlavní výhru ve výši 2 000 000 korun, nemusíte ale uhodnout všechna – stačí jich strefit pět ze šesti. Cena jednoho tipu je v téhle hře 35 korun.

Čím víc tipů na jednom ticketu provedete, tím vyšší je šance na vaši výhru a tím může být i výsledná výhra vyšší. Tady opět platí pravidlo, že při výhře a sázce pouhých 35 korun nevyhrajete tolik, jako kdybyste uhodli stejný počet čísel ale vsadili si třeba za 70 korun. Vždy ale platí, že určitou částku vyhrajete i za méně než pět uhodnutých čísel. Pokud si vsadíte za 35 korun, tak při 4 správných číslech získáte 15 000 korun, u 3 čísel je to 500 korun a za 2 čísla dostanete 50 korun.

Pakliže uděláte dva tipy za celkem 70 korun, tak může hlavní výhra za 5 uhodnutých čísel činit 4 000 000 korun, za 4 čísla je to 30 000 korun, za 3 čísla 1 000 korun a za 2 čísla 100 korun. Pakliže si vsadíte tři tipy za celkem 105 korun, jsou všechny druhy výher třikrát vyšší než u základní sázky za 35 korun, čtyři tipy naznačují možnou výhru až čtyřikrát vyšší než je ta základní a pět tipů až pětinásobnou. Vždy si přitom při sázení určujete, kolik slosování chcete zaplatit a která konkrétně. Pokud vyhrajete, částka je vám vyplacena buď v hotovosti na přepážce, případně je vám připsána na váš herní účet.

Korunka na 4

Loterie Korunka provozuje i číselnou loterijní hru nazvanou „Korunka na 4“, u níž už sám název opět naznačuje, o co půjde. Tedy že z ticketu o 49 číslicích sice tipujete klasicky šest různých číslic, ale stačí vám správně uhodnout jen pouhé čtyři z nich a už ty vám mohou přinést hlavní výhru ve výši 15 000 korun.

Tento typ hry stojí 25 korun za jeden tip (tedy jednu šestici čísel). Na jeden ticket přitom můžete udělat až deset různých tipů, čímž zvyšujete šanci na výhru a zvyšují se i možné vyhrané částky – opět jde o násobky základní výhry, takže si vždy snadno spočítáte, kolik můžete za kolik správných tipů vyhrát. Přitom není nutné uhodnout čtyři čísla, abyste vyhráli – výhru vám přináší každé uhodnuté číslo. V základní verzi platí, že za 4 správná čísla získáte 15 000 korun, za 3 uhodnutá čísla dostanete 500 korun, za 2 čísla 50 korun a za jedno číslo 25 korun.

V případě dvou tipů jsou výhry dvojnásobné, u tří tipů trojnásobné a tak dále. Což znamená, že pokud si vsadíte na jeden ticket deset tipů za celkem 275 korun, tak při uhodnutí 4 čísel můžete vyhrát 165 000 korun, za 3 čísla získáte 5 500 korun, za 2 máte 550 korun a i za jedno uhodnuté číslo získáte zpět cenu své sázky, tedy 275 korun. Losování probíhá stejně jako u jiných loterií dvakrát denně, sedmkrát v týdnu a sázet můžete buď náhodná čísla, nebo svá vlastní. Výhry jsou hráčům vypláceny buď hotově na pobočkách, nebo připisovány na herní konto.

Korunka Kombi

Zcela odlišný typ číselné loterie nabízí loterijní společnost Korunka ve hře nazvané „Kombi“. Jedná se o to, že netipujete pouze 6 čísel z celkově 49 nabízených, ale můžete tipovat 3 až 16 čísel (jejich počet tedy záleží zcela na vás, jen se musíte vejít do tohoto limitu). Pokud budete mít štěstí, můžete získat hlavní výhru až 12 000 000 korun.

Přitom cena jednoho tipu je pouhých 10 korun. Princip téhle hry je ale malinko komplikovanější než u běžných číselných loterií a výše možných výher a šance na jejich získání závisí hodně i na vás samotných. Kombi se totiž hraje tak, že si ze 49 čísel vyberete libovolný počet číslic, ale vždy nejméně 3 a nejvíce 16. Počítač pak za vás z vybraných čísel vytvoří různé kombinace nebo spíš skupiny, které se budou skládat vždy z jedné až pěti vámi vybraných číslic.

Vy pak sázíte tyto číselné kombinace, přičemž si můžete určit, kolik peněz na každou skupinu vložíte (tedy kolik vás bude stát). Minimum je 10 korun a čím víc si vsadíte a čím víc a složitějších kombinací správně uhodnete, tím vyšší mohou být vaše výhry. Online sázení je u téhle hry výhodnější, protože dobře vidíte, jak se čísla prokombinovala a můžete uvažovat nad tím, kolik si na které kombinace vsadíte. Když si svou sázku pečlivě zvážíte a peníze definitivně rozložíte mezi jednotlivé tipy, tak hned pod ticketem vidíte, jaké výhry vás v případě které správně uhodnuté kombinace mohou čekat.

Korunka Kombi plus

Jinou variací na hru Korunka Kombi je číselná loterie nazvaná „Korunka Kombi plus“. Ta je o trochu jiná než předchozí a někomu vyhovuje víc. Záleží na tom, co hráč upřednostní a kde je podle něj větší šance na výhru.

Každopádně u Korunky Kombi plus to chodí tak, že z ticketu o 49 číslech si můžete tipnout 2 až 32 čísel. Oproti předchozí verzi je to tady tak, že si čísla do skupin dělíte libovolně podle svého názoru, přičemž podstatné je, kolik skupin vytvoříte a jak dobře. Výše výhry se odvíjí od toho, kolik skupin ve výsledném slosování správně trefíte. Minimální vklad je u této hry 10 korun, ale platí, že peníze sázíte na každou z vytvořených skupin, a to vždy kolik chcete.

Výhra se pak počítá podle toho, kolikačetná je daná skupina i kolik peněz jste na ni vložili. Čím odvážnější budete, tím vyšší může být i výsledná výhra, přičemž ta nejvyšší může dosáhnout až 12 000 000 korun. Kromě klasického kombinování čísel a skládání skupin je tu ještě ono „plus“. A to jsou takzvané Tutovky, což jsou čísla, která jsou po vašem tipnutí automaticky přiřazena k některé vaší skupině. V případě téhle hry máte možnost určit si 1 až 4 Tutovky. Slosování této hry probíhá ve stejné časy jako u jiných číselných loterií od společnosti Korunka.

Korunka stírací losy

Ačkoliv Loterie Korunka začala v devadesátých letech jako klasická číselná loterie a tohoto stylu se drží dodnes (jen postupně rozšířila počet různých variací her), tak hráčům to dnes nestačí. Aby tedy provozovatelé společnosti zvládali držet krok s konkurencí, přišli postupem času i s další variantou hazardního hraní. Stíracími losy. A tento způsob lidi velmi baví. Ještě donedávna se stírací losy kupovaly jen výjimečně a zaměřovala se na ně specifická skupina hráčů.

Ale v posledních letech se velmi rozmohly, kupují se k Vánocům, k narozeninám nebo jen tak, pro radost. Spousta lidí je nepovažuje za hazard, a protože jsou k dostání na nespočtu prodejních míst, tak si je třeba koupí i jen tak mimochodem k dalšímu zboží – a to aniž by původně měli v úmyslu si los pořídit. Stírací losy jsou ale zábavné, každého baví škrábat jejich políčka mincí a každý doufá, že právě on získá tu hlavní (nebo aspoň nějakou) výhru. Loterie Korunka nabízí několik variant stíracích losů.

V současnosti má v nabídce pět druhů losů a jejich ceny se pohybují od 20 do 400 korun. U každého druhu si ale obvykle můžete vybrat ještě cenu losu a od ní se odvíjí i výše možné výhry. Například oblíbený stírací los Korunka se prodává jako Korunka, Stříbrná Korunka a Zlatá Korunka, ceny jsou 50, 100 a 200 korun a hlavní výhry až 2 000 000, 5 000 000 nebo 10 000 000 korun. Výherní los stačí přinést na kterékoliv prodejní místo a je vám směněn za hotovost.

V případě vyšších výher už musíte zpravidla dorazit do sídla společnosti, kde je vám suma dohodnutým způsobem vyplacena (ostatně totéž platí, pokud na los vyhrajete třeba automobil).

Korunka výsledky

Existuje více možností, jak se dozvědět výsledky ze slosování Loterie Korunka. Zaprvé můžete vzít svůj papírový ticket a zajít si na kterékoliv reálné místo, kde se tento druh sázek přijímá – obsluha za přepážkou vám na požádání ověří, zda jste vyhráli. Ať už hrajete číselnou loterii online nebo na papírovém ticketu, můžete si výsledky ověřit i na internetu. Objevují se na vícero různých webech, ale nejjistější je zadat si do vyhledavače přímo web loterijní společnosti Korunka.

Hned na úvodní stránce najdete přehledné tabulky s výsledky posledního slosování. Zjistíte tam vždy nejprve výsledky slosování z předchozího dne, a to na prvním řádku slosování ve 14:00 hodin, na druhém řádku v 18:00 hodin. Vedle výsledných čísel navíc můžete vidět, kolik sázejících vyhrálo. Pokud jste sázeli už někdy dřív a nestihli jste si výsledky zjistit, na tomtéž místě na webu Korunky máte možnost kliknout na tlačítko „Zobrazit archiv“, kde najdete všechny předchozí výsledky slosování. A protože pročítání všech vsazených tipů a ticketů může být náročné a snadno byste mohli něco přehlédnout, je tu ještě možnost automatického ověření sázky.

Pokud na toto tlačítko kliknete, stačí vám jen do následující tabulky vypsat několik údajů z vašeho ticketu – jeho číslo a pak přesný čas vsazení (tedy hodiny, minuty, vteřiny). Pak kliknete na možnost „Ověřit“ a hned vidíte, zda a kolik jste vyhráli. Úplně nejjednodušší to mají lidé, kteří sázejí online přímo přes web loterijní společnosti Korunka. Pokud totiž vyhrají, výhry se jim automaticky připisují na jejich herní účet a kontrola ticketů je pro ně tedy spíš formou ujištění se, že je vše správně.

Autor Sazejme