Klady a zápory


 • Rychlé webové stránky
 • Předzápasové i live sázení
 • Vklady i pomocí Skrill
 • Vegas hry
 • Slabší sportovní nabídka
 • Složitější navigace v nabídce
Sport, Kasíno
3.4/5
100% na první vklad až do výše 10 000 Kč + 200 Kč nebo 200 FS za registraci
Registrace

Přehled


 • Webové stránky:
  www.merkurxtip.cz
 • Společnost:
  MerkurXTip a.s.
 • Email:
  info@merkurxtip.cz
 • Licence:
  MF-30339/2021/73

MerkurXtip

MERKURXTIP RECENZE – OBSAH

Merkurxtip jsem poprvé zaregistroval, když jsem na něj uviděl reklamu v televizi při sportovním přenose v roce 2022 . Nejdříve jsem si říkal, že to je nějaká chvilková promoakce a moc jsem na tu kampaň nereagoval, navíc jsem tehdy sázel hlavně na Tipsportu a u nově registrované sázkové kanceláře betano a neměl ani chuť zkoušet nějakého nového bookmakera. Pak se ale reklamy od Merkurxtip začaly v televizi objevovat častěji a pravidelně a když mi známý na zápase Extraligy řekl, že má vsázeno právě na Merkurxtip, rozhodle jsem se, že je na čase, abych tuto sázkovku otestoval osobně. Pojďme se tedy podívat na mojí zkušenost s Merkurxtip.cz. 

MerkurXtip ☀️ – první dojem

Merkurxtip sázková kancelář

Když jsem přešel na oficiální stránky www.merkurxtip.cz, dříve, než jsem se pustil do registrace, rozhodle jsem se ještě podrobněji podívat na pár informací, které o sobě tento bookmaker uvádí. Dělám to tak vždy, abych věděl, kde se registruju, o koho se jedná a co nabízí. Jakmile se mi stránky načetly, vyskočil na mě zcela nahoře velký baner s bonusem na první vklad, a herci, které jsem znal z televizních reklam. To mě potěšilo, byl jsem tady správně, ale pro tuto chvíli mě více zajímaly informace o samotné společnosti, která toto kasíno a sázky provozuje. 

Bližší info jsem našel dole ve footeru stránky v sekci „o nás“. Jak jsem zjistil, provozovatelem Merkurxtip.cz je společnost MerkurXtip a.s., které bylo Ministerstvem financí č.j. MF-30339/2021/73 ze dne 14.7.2022 povoleno provozování online sázkové kanceláře a kasína – a vlastně do tohoto období i spadá moje první zmínka o tom, kdy jsem viděl poprvé jejich reklamu v televizi.

Nicméně, co jsem se dočetl dále, bylo ještě zajímavější. Merkurxtip totiž není žádný nováček, působí pod hlavičkou mezinárodního herního konsorcia Gauselmann Gruppe v několika zamích Evropy – a tady jsem si vybavil, že jsem při některé z posledních návštěv Německa viděl i tam na hernách charakteristické logo se sluníčkem. Co mě ale překvapilo nejvíce, je fakt, že od roku 1992 je Merkur aktivní i v České republice, kde provozuje kamenná kasína v několika městech pod názvem „Merkur Casino“. Je až s podivem, že jsem se o tomto bookmakerovi dozvěděl až nyní, když vstoupil na online trh.

Registrace do Merkurxtip s bonusem 💰 na první vklad

Pojďme se nyní podívat na registraci – když jsem se registroval já, tak Merkurxtip k ní dával bonus ihned za dokončení celéh registračního procesu a to buďto 200 Kč na sázky anebo 200 volných roztočení do kasína a to bez nutnosti vkladu, pouze za registraci. Ale to není vše, ke svému prvnímu opravdovému vkladu ještě dostaneme 100% navíc až do 10.000 Kč – nop a já se rozhodl že uvítací nabídku využiju naplno.

Nejdříve tedy mě zajímala registrace – kliknul jsem na tlačítko „Registrovat“ (klasicky v horním pravém rohu webu) a do formuláře jsem vyplnil své jmíno a příjmení, pak datum narození, pohlaví, email telefonní číslo , uživatelské jméno a heslo – více to po mně nechtělo a kliknul na tlačítko pokračovat.

V dalším kroku jsem byl vyzván k vyplnění adresy, rodného čísla, místa narození a zadání zdroje příjmu – podle legislativy toto musí všechny sázkové kanceláře vyžadovat. Ale tady stačí zadat, že se jedná buďto mzdu anebo o příjem z podnikání, je tam i možnost „Dávky od státu“, která mě docela pobavila, no nedoporučuji tuto možnost dávat 🙂 Následně ještě zatrhnout souhlas s podmínkami pro otevření účtu, (v podstatě že souhlasíte se zpracováním osobních údajů a že je vám 18let) a klikám na tlačítko „Registrovat“.

No a to je v podstatě vše – nyní jsem na svém čerstvě vytvořeném hráčském účtě ješte potvrdil svou totožnost pomocí bankovní identity a vyplnil herní limity (rovněž nuntná podmínka pro plné zprovoznění hráčského účtu) a v sekci můj účet – sem se dostanete po kliknuti na své uživatelské jméno v horní pravé části obrazovky – jsem v části Bonus nalezl svůj 200 Kč  kredit na sázení. 

Ale jak jsem psal, jelikož jsem měl zájem využít uvítací nabídku od Merkurxtip na maximum, přešel jsem do sekce vklad a pomocí bankovní karty vložil 10.000 Kč – a i tento bonus mi byl připsán k hraní 🙂 samozřejmostí je, jak už to platí u všech bonusových nabídek od všech online bookmakerů. že bonus si nemůžete hned vybrat, musíte si nejdříve zahrát, vsadit několik utkání a splnit minimální počet prosázených částek, než budete moci vyplatit své peníze, ale s tím jsem počítal a těšil se na zábavu se sázení a s plnění bonusových podmínek. Ve svých osobních detailech herního účtu Merkurxtip totiž je krásně vyidět, kolik jsem vsadiol. a kolik mi zbývá ještě ke vsazení, než budu moci požádat o výplatu.

Jak jsem byl spokojený s 💳 vkladem na své herní konto?

Mopžnost vkladu nemůžete minout – nahoře na stránce mi svítilo do očí velké tlačítko s nápisem „Vklad“. Jak jsem už psal, já vložil pomocí kreditní karty, konkrétně Mastercard, nicméně z nabízených platebních možností jsem v dalších měsícíh využil i další možnosti, konrétně elektronickou peněženku Skrill a bankovní převod. Osobně upřednostňuji vklady kartou anebo Skrillem, jelikož vklad je připsán v podstatě uhned na konto a můžu ihned sázet, no bankovní převod je trošku na delší zpracování, i když nejedná se onějak dlouhou dobu – můj bankovní vklad byl připsán druhého dne.

K dispozici je ještě možnost vkladu pomocí Paysafecard, ten jsem nevyužil,ale měl by byt rovněž okamžitý.

V každém případě není překvapením, že mi byly peníze připsány u všech možností vkladu naprosto bezproblémově a přesně, tak, jak má být. TAdy není co vytknout, možnosti vkládání peněz u Merkurxtip obsahují všechny základní platební možnosti a fungují naprosto bezchybně.

Můj výběr

Teď se trochu posunu v čase a přiznám se, že svůj první vklad jsem na Merkurxtip po několika dnech celý prohrál. Ale za pár týdnů jsem se k této sázkové kanceláři znoviu vrátil, hrály se nějaké zápasy fotbalové ligy mistrů na které jsem chtěl vsadit, a tady jsem měl štěstí – podařilo se mi vyhrát. Mohl jsem tedy vyzkoušet jak probíhá výplata peněz z mého herního konto, což je velice příjemná záležitost 🙂

A tadyjsem využil jen jednu z možností, váplatu pomocí bankovního převodu – a ten mi přišel velice rychle, peníze jsem měl na svém bankovním účtu už druhý den. Ovšem k dispozici jsou také výběry zpět na bankovní kartu naebo Skrill peněženku. Ty jsem zatím ale nevyužil. 

Dojem ze sportovního ⚽ sázení

Merkurxtip sportovní sázeníMůj dojem ze sportovního sázení jevelice příjemný – i když schéma kurzových sázek je trošku odlišné než u konkurence. Ale rychle jsem se zorientoval, po přechodu do sekce „Sporty“ máme v levém sloupci nabídku sportů a zápasů, na které lze sázet, a v hlavní poli se nám zobrazují utkání a kurzy k přidání na tiket. Co oceňuji a co se mi líbí, je, že nahoře máme filtr se zobrazenám dostupných zápasů podle času začátku střetnutí. Takže například si zvíl že mě zajímají utkání, která sačínají do dvou hodin a v nabídce sportu se mi zobrazí pouze tyto příležirtosti, které splňují tato kritéria.

Co se týče nabídky sportů a zápasů, tady není co v podstatě vytknout, u Merkurxtip můžeme sázet na vše, co se hraje u nás i ve světě a i kurzy jak jsem měl dojem byly více než nadprůměrné – na top zápasy dokonce až překvapivě vysoké.

Navíc je zde samozřejmostí i živé sázení na probíhající zápasy. I zde je nabídka široká, kurzy jsou nabízeny v reálném čase a hlavně Merkurxtip u live sázek uzavírá tikety s hranými zápasy velmi rychle a bezproblévě – nedochízí u odmítání tiketů jako například u iforbet z důvodu že se zmenil kurz anebo že schovali kurzy, prostě sportovní nabídka a kurzy jsou u merkurxtip, jak jsem odzkoušel, stabilní a naprosto bezproblémově a rychle se uzavírají sázky na vše, co dáte na tiket. Za mě veliká spokojenost za sice trošku designově strohý, ale, a to je nejdůležitější, bezproblémový systém uzavírání sázek.

Merkurxtip kasíno

Merkurxtip kasíno jsem vyzkoušel hlavně proto, abych mohl otestovat jak funguje pro tuto recenzi. Jinak kasíno hry moc nevyhledávám, mám raději sportovní sázky. Každopádně na Merkurxtip kasíno, které se zde jmenuje „Vegas“, je a má podle mého názoru co nabídnout i náročnějším hráčům. Po rozbalení nabídky s poskytovateli jsem zde našel hlavní jména z online kasíno světa jako Pragmatic, Apollo, Kajot anebo Synot. Poskytovatelů her sice není nějak mnoho, ale jsou zde zastoupeni ti nejpopulárnější hráči na trhu.

Jak se na správné kasíno sluší, jsou zde samozřejmě i jackpotové hry a já si zahrál právě z této části hru Shinig crown a Coctail rush. Hry běžely hezky, rychle, ve vysokém rozlišení, a i animace byly zvláště u druhé hry velice povedené. Myslím že zde je atmosféra učitě velice příjemná a Merkurxtip Vegas je kasíno, které poskytne hráčům všech katogorií zážitek na vynikající úrovni.

Merkurxtip – vyhdnocení

I když pro mě je Merkurxtip novinkou, kasínovi hráču tuto značku znají už více než dvacet let. Já se omezím hlavně na zhodnocení mého zážitku z online sázení, se kterým jsem byl obecně spíše spokojený. Strohý design webu a rozhraní vynahrazuje bezproblémové uzavírání tiketů, kurzy jsou vyšší než je standardem a pocitově je sázení a hlavně výběr a uzavíraní sázek příjemné.

Co mě trošku zaskočilo je fakt, že i když Merkurxtip.cz vznikl jako výsledek dvacetileté historie provozování kamenných kasin, tak počet poskytovatelů anei her není nijak ohromující. Nicméně i v sekci kasina si každý hráč najde to, co má rád.

Trošku mě zklamala absence sázkové aplikace, která je ve světě současného online sázení standardem. Na druhou stranu i na mobilu se mi otevřela přehledná nabídka Merkurxtip a neměl jsem žádný problém ani při sázkách přes mobilní telefón.Je vidět, že Merkurxtip byl spuštěný online teprve před krátkou dobou, ale na druhou stranu nic mu nechybí a také je vicětm že se snaží rozšiřovat svou nabídku. Merkurxtip je velice příjemná alternativa k hlavním hráčům na našem jazardním trhu a z důvodu důvěryhodnosti značky a bezproblémového fungování připodávání sázek a vyhodnocování jí můžu na základě svého osobního dojmu rozhodně doporučit.

 

 • Jak se zaregistrovat do Merkurxtip?

  Registrujete se klikutím na tlačítko „Zaregistrovat“ na hlavní stránce www.merkurxtip.cz. V prvním kroku registrace jsem vyplňoval toto:

  • jméno a příjmení
  • pohlaví a datum narození
  • uživatelské jméno a heslo
  • kontaktní údaje (e-mail a telefon)

  Následně jsem musel vyplnit:

  • kompletní adresu trvalého bydliště
  • rodné číslo
  • místo narození
  • zdroj příjmů

  Po potvrzení údaju výše jsem musel dokončit registraci kliknutím na odkaz v ověřovacím e-mailu, který mi přišel.  A potom jsem ještě musel pro plné zprovoznění herního účtu ověřit v sekci „Můj účet“ v „Detailech hráče“ i mé telefonní číslo.

 • Proč jsem musel svůj účet ověřit?

  Je to dané legislativou, proto jsem musel pro plnohodnotné zprovozněné mého sázkařského konta absolvovat tři základní kroky:

  • ověření identity hráče
  • ověření platební metody
  • nastavení sebeomezujících opatření

  Ověření identity hráče je povinnost stanovená novým loterijním zákonem. Platí pro všechny onlien sázkové kanceláře. Má jít o ochranu před legalizací výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

  Probíhá následovně:

  • V sekci „Můj účet“ v odkazu „Ověření účtu“ klikněte na položku „Ověř identitu“.
  • Klikněte na Bank ID a zvolte svou banku.
  • Poté budete přesměrováni na stránky své banky, kde bude nutno potvrdit souhlas se sdílením svých osobních údajů.

 • Jak dlouho mi trval vklad?

  Jak jsem odzkoušel, vklad pomocí Mastercard (i Visa) je okamžitý, stejně tak i vklad pomocí Skrill. Taktéž vklad přes paysafecard by měl být připsán ihned, jen vklad bankovním převodem trvá alespoň jeden pracovní den.

 • Proč jsem musel nastavit herní limity?

  Je to dáno legislativou a stát se tak snaží chránit hráče před patologickým hraním. za mě je tento krok v pořádku a já jsem si nastavil své herní limity jak pro kasíno tak pro psortovní sázky bez problému.

 • Je k dispozici Merkurxtip app pro sázení?

  V době, kdy jsem psal tuuto recenzi, Merkurxtip žádnou sázkovou aplikaci ke stažení nenabízel. To se ale může změnit v brzké době, jeliko sázkové app jsou standardem u online sázkových kanceláří.

 • Můžu si online automaty zahrát také zdarma?

  Tuto možnost Merkurxctip vegas kasíno opravdu nabízí. Když jsem vešel do sekce Vegas, měl jsem u každého automatu na výběr ze dvou možností – „Hraj za peníze“ anebo „Demo verze“.

 • Existují nějaké specifické požadavky pro fungování www.merkurxtip.cz?

  Testoval jsem stránky Merkurxtip na osobním počítači s Windows 11 a na telefónu se systémem Android Samsung Galaxy A 54, a stránky, jak pro kurzové sázky, tak pro kasíno běžel naprosto bezproblémově.

Autor Sazejme