Betano a fotbal: Jak sázet na nejoblíbenější sport v České republice

Sazejme
12 prosince, 2023
620 Zobrazení
Betano a fotbal: Jak sázet na nejoblíbenější sport v České republice

Sázení na fotbal patří ve světě sportovních sázek k nejoblíbenějším oblastem vůbec. Populární je tento sport i v Česku. Nabízí ho tak i sázková kancelář Betano. Co byste měli vědět, než začnete?

Základní rady pro sázení na fotbal

Každý sázející by měl v první řadě akceptovat zásady zodpovědného sázení. Ty platí pro jakýkoli sport a obecně pro všechny druhy sázek. Znamená to tedy dodržovat zásady bankroll managementu. Tedy zjednodušeně řečeno vyhradit si předem sumu na sázení a tu žádným způsobem nepřekračovat.

Nemělo by jít o vaše osobní finance, které potřebujete pro život. Podstatné je také věnovat se sázení pouze ve volném čase a výhradně v psychické pohodě. Nesázejte pod vlivem emocí a neřešte sázkami jakékoli problémy.

Jaká je nabídka sportovních událostí u Betano

Standardně v současné době existují tisíce fotbalových zápasů a trhů, na které si zájemci mohou vsadit. Vždy ale záleží na nabídce konkrétního poskytovatele. Co se týče nabídky sportovních událostí, nabízí konkrétně sázková kancelář Betano poměrně pestrou přehlídku těch nejdůležitějších soutěží, jako je Premier League, Primera Division, Euro, Světový pohár a další události z celého světa.

Jaké jsou kurzy sázkové kanceláře Betano

Mimo to celá značka avizuje, že jsou jednotlivé události s vysokými kurzy. Jak poznat, jestli jsou reálně kurzy sázkové kanceláře dobré, nebo ne? To, co sázkař zná jako kurz, je, jednoduše řečeno, vyjádření pravděpodobnosti toho, že daný výsledek nastane. Vysoká pravděpodobnost znamená nízký kurz.

Sázkové kanceláře tyto odhady vytvářejí jednak z informací v reálném čase a také z historických faktů. Obecně můžeme říci, že při srovnání s konkurenčními bookmakery jsou kurzy Betana vždy stejné nebo lepší. Standardně Betano jako jakákoli jiná česká sázková kancelář nabízí desetinný formát kurzu.

Ty jsou mezi tuzemskými sázkaři jednoznačně preferovány. Nicméně v nabídce tohoto poskytovatele rovněž je možné dohledat kurzy zlomkové a americké.

Co je to MAX Kurz

MAX Kurz znamená, že společnost Betano si v takovém případě nepočítá žádnou provizi, a proto je pravděpodobnost vyšší. Akce platí pro sázkovou příležitost „Konečný výsledek“ ve sportovních utkáních fotbalu, basketbalu, házené, tenisu a volejbalu až do začátku utkání.

Na co si lze u fotbalu vsadit

Nejčastěji se u fotbalu setkáte sázením na vítěze utkání či remízu. Sázkových příležitostí je ale zpravidla u konkrétního poskytovatele mnohem víc, jelikož fotbal patří mezi skutečně populární sporty.

Konkrétně u společnosti Betano si tak v rámci fotbalového sázení můžete vsadit i na:

 • Další hráč, který vstřelí gól (gól X)
 • Přesný výsledek
 • Dvojkombinace střelec prvního gólu/přesný výsledek
 • První/poslední střelec týmu
 • Přímý souboj střelců
 • Čas prvního gólu
 • Sázení na soutěže
 • Nejlepší střelec (dlouhodobě)
 • Sezónní sázky na zápasy/celkové počty bodů týmu

Co jsou handicapové sázky?

Handicap znamená způsob vyrovnání výkonnostního rozdílu mezi dvěma sázejícími týmy nebo sportovci a obvyklý je právě ve fotbale. Pokud si tento typ sázky vsadíte, hráč nebo tým začíná s výhodou či nevýhodou. Handicapové sázky se člení na evropské i asijské, přičemž Betano nabízí oba druhy.

V případě asijského handicapu platí, že tato sázka bude mít dvě možnosti, tedy že zvítězí první či druhý tým. U evropského handicapu je princip stejný, tedy vítězí první či druhý tým, navíc ale připouští variantu remízy. Jaké kariérní příležitosti je možné u Betana využít? Dočtete se na Betano – kariérní příležitosti.

Které typy sázek lze využít na fotbal

V současné době existují hned tři druhy sázek. Na fotbal standardně můžeme vsázet všechny z nich:

 • SOLO – sázka na jednu událost
 • AKO – sázka na více nezávislých událostí na jednom tiketu s jednou výší vkladu
 • KOMBI – sázka na více nezávislých událostí rozdělených do skupin s různými vklady

Především akumulátorové sázky patří ve světě fotbalového sázení k těm nejoblíbenějším díky tomu, že nabízejí šanci na rychlou a také vysokou výhru.  

Co jsou Betano Tutovky?

Mimo to nabízí Betano i tzv. Tutovky, a to v rámci KOMBI sázek, zde označovaných jako SuperKombi. V rámci SuperKombi můžete své tipy přiřadit do skupiny „Tutovky“ označenou písmenem T. Skupina T obsahuje sázkové příležitosti, u nichž je sázející přesvědčen, o tom, že budou úspěšné.

Pokud je skupina T součástí SuperKombi, bude součástí všech kombinací. V případě jakékoliv chyby ve skupině T bude celý tiket prohraný.

Lze kombinovat předzápasové sázky s příležitostmi ze sekce live sázek?

Ano, máte možnost si zkombinovat na svém tiketu také sázky předzápasové a ty live (živé). Učinit tak můžete jak u AKO sázek, tak sázek SuperKombi.

Další dostupné funkce, které můžete využít u Betana

Sázení na fotbal vám může zpříjemnit i celá řada dalších funkcí. Konkrétně pro Betano jsou specifické především tyto:

 • Bet Builder
 • Cash Out
 • Vyžádat sázku

Bet Builder

Mimo to se ve fotbalovém světě uplatňuje i tzv. Bet Builder. Jedná se o AKO tiket, který je složený z příležitostí týkajících se jednoho zápasu. Původně sem tato varianta dorazila z USA, ale stále častěji ji nabízejí i sázkové kanceláře v tuzemsku a Betano tak pochopitelně není výjimkou. Nakombinovat si můžete na jeden tiket 2 až 7 událostí.

Cash Out

K dalším dostupným funkcím patří také dnes již standardně využívaný Cash Out. S Betano Cash Outem můžete, jak sázková kancelář uvádí, vyrovnat svou sázku u vybraných příležitostí před koncem zápasu ve fotbale, basketbalu, tenisu a volejbalu.

Vyžádat sázku

Mimo jiné i pro fotbalové sázení lze využít u Betana také funkci „Žádost o sázku“. Ta umožňuje vyžádat si jakoukoli sázku, na kterou si přejete vsadit a která se v nabídce sázkové kanceláře dosud nenachází.

Autor Sazejme