Tipsport hokej

Sazejme
31 října, 2022
1047 Zobrazení
Tipsport hokej

Hokej je v České republice jeden z nejpopulárnějších sportů. Tím pádem patří mezi hojně sledované sporty nejen v televizi, ale i na online portálech a samozřejmě také live na stadionech.

Konec konců, čeští fanoušci patří mezi nejlepší na světě a atmosféry na zápasech bývají často nezapomenutelné, nebo alespoň dlouho nošené v pamětích. Jsme fanoušci aktivní, věrní, chceme být slyšet a chceme podpořit náš tým k vítězství. Rekordním počtem diváků na zápase české hokejové extraligy je neuvěřitelných 21 500 fanoušků, kteří se sešli na zápas Komety Brno a Sparty Praha.

S tímto velkým nadšením se pojí také účasti sázkových kanceláří, které ponoří sázkaře ještě hlouběji do hry. Největší z kanceláří je Tipsport. Je zároveň hlavním sponzorem české hokejové extraligy, která díky tomu nese hrdě název Česká Tipsport extraliga ledního hokeje.

Tipsport ELH

Česká extraliga se skládá ze 14 týmů. Účasti týmů jsou proměnlivé (na rozdíl například od NHL), to znamená, že kluby mohou ze soutěže sestoupit do ligy o jednu úroveň horší, tedy do 1. ligy. Letošní sezónu 2022/2023 mají čest hrát týmy HC Dynamo Pardubice, HC Verva Litvínov, BK Mladá Boleslav,HC Škoda Plzeň, Mountfienld Hradec Králové, HC Energie Karlovy Vary, HC Sparta Praha, HC Oceláři Třinec, HC Motor České Budějovice, HC Kometa Brno, Rytíři Kladno, Bílí Tygři Liberec, HC Olomouc a HC Vítkovice Ridera.

Česká ELH se rozděluje na několik částí. První z nich je základní část, ve které hraje každý tým s každým. Hraje se 4x – 2x na domácím stadionu, 2x na stadionu soupeře, což znamená, že se musí proběhnout 52 hracích kol.

Po ukončení základní části jsou týmy seřazeny do tabulky podle bodů. Za vítězství jsou body tři, za prohru nula. Pokud tým vyhraje po prodloužení, dostane body dva. Tým, který prodloužení prohrál, dostane bod jeden. Pokud by nastala varianta, že mají dva kluby stejný počet bodů, bere se zvlášť ohled na výhry, prohry, případně dále na góly (vstřelené a inkasované). Poté, po základní části, pokračujeme do druhé fáze ligy, takzvaného předkola play-off. Ze základní části postupuje 12 týmů, 4 první z nich přeskakují přes předkolo a posouvají se rovnou do play-off.

Ostatních osm týmů, tedy postupově pátý až dvanáctý tým, hrají předkolo. Utkává se vždy nejlepší tým s nejhorším týmem, to znamená pátý s dvanáctým, šestý s jedenáctým atp. Hraje se na 3 vítězné zápasy a vítězové postupují do již zmíněné play-off. Zde, v play-off, už máme pouze 8 týmů (4 původní a 4 vítězové z předkola) a opět se hraje systémem nejhorší s nejlepším. Tentokrát však na 4 vítězné zápasy. Play-off už je klasický “pavouk), tedy první se hraje osmifinále, poté se postupuje do semifinále a nakonec je finále.

Sledování a sázení

Některé vybrané extraligové zápasy můžeme sledovat live na ČT sport, dále také na O2 TV nebo na stránkách sázkové kanceláře Tipsport. Sledování přes Tipsport je velice jednoduché, stačí se takzvaně zaregistrovat. Má to mnoho výhod. Nemusíme zde sledovat pouze zápasy extraligy (které jsou tu k nalezení úplně všechny). Tipsport umožňuje také sledování zahraničních lig, jako například často vyhledávanou NHL či KHL. Sledovat zde však nemusíme pouze hokej, ale jakýkoliv jiný sport.

Zpět k tematice zaregistrování se. Dříve jsme se mohli Tipsport účet vytvořit klasicky přes internet, dnes už je registrace malinko složitější, ale o to věrohodnější a spolehlivější. Dnes musíme pro vytvoření účtu dojít do kamenné pobočky, kde nám účet propojí s naším bankovním účtem, k čemuž je potřeba se prokázat smlouvou, že je účet opravdu náš. Po propojení s účtem už můžeme sázet na jednotlivé zápasy, góly atd., dle libosti. Peníze si na sázkový účet můžeme nejen posílat, ale samozřejmě si je i vybírat. Je to však pouze na nás, aktivita není nijak daná. Na Tipsportu existuje také rubrika takzvaného online sázení. Navíc, své tikety, ať už aktivní, anebo vyplacené tikety, můžete sdílet s komunitou ostatních sázkařů na Tipsport.cz.

Funguje to tak, že například když se hrají zápasy naší ligy, můžeme online tipovat, ve kterém ze zápasů padne první gól, jestli následující gól padne v zápase Sparta s Plzní nebo v zápase Brno s Českými Budějovicemi atp. Rubrika je velice interaktivní a jsou zde pořád možnosti sázení. Jak již ale víme, na těchto hazardních hrách mohou vznikat závislosti a můžeme zde prosázet a prohrát neuvěřitelné množství peněz. Mimo jiné existuje Rejstřík vyloučených osob z hraní hazardních her v ČR.

Tam se můžeme dostat dvěma způsoby. Zapíše nás tam osoba z Ministerstva financí nebo se tam můžeme zapsat sami dobrovolně. Pokud je závislost taková, že už se nedá ovládnout, existují takoví, kteří se tam zapíší dobrovolně a sázkové kanceláře jim nemohou vytvářet účty na hazardních a sázkových společnostech. Po dobrovolném vstoupení může člověk po uplynutí určité doby zase dobrovolně vystoupit.

Zajímavosti

Vrátíme se ze sázek zpět k hokeji. Lední hokej je velice zajímavý a rychlý sport a statistiky se zde dělají téměř na všechno, hráčům se dělají statistiky kolik minut ze zápasu odehráli na ledě a kolik byli na střídačce, kolikrát vystřelili na branku a mnoho dalších.

Nejproduktivnějším hráčem Tipsport ELH je aktuálně Pavel Petera, který za sezónu nasbíral 765 bodů, vstřelil 272 branek a na 493 gólů nahrával. Hokej je hra rychlá a celkově nejrychlejší gól všech českých extraligových dob vstřelil Dominik Pacovský, hráč Sparty, do branky HC Energie Karlovy Vary a to již po sedmi vteřinách.

Tato rychlá branka se zapsala do dějin 16.11.2011. O necelé dva roky později vstřelil stejně rychle hráč z třineckých Ocelářů, Petr Ton, gól do branky pražské Sparty. Největším počtem titulů se chlubí tým VHK ROBE Vsetín. Ligu vyhráli dohromady šestkrát (a dokonce pětkrát po sobě v řadě), poslední titul získal však již v sezóně 200/2001. Hned v závěsu je HC Sparta Praha a HC Oceláři Třinec, kteří mají tituly čtyři.

Tipsport informace a recenze: https://sazejme.cz/recenze/tipsport/

Zajímá vás sázková kancelář Tipsport a hokej? Čtěte o tom ve slovenštině: Tipsport hokej

Autor Sazejme