Co se skrývá za kurzy na Betano? Jak se vypočítávají a co ovlivňuje jejich změny

Sazejme
12 prosince, 2023
736 Zobrazení
Co se skrývá za kurzami na Betano? Jak se vypočítávají a co ovlivňuje jejich změny

Pro sázkaře je jedním z nejdůležitějších aspektů sázení kurz. Co vyjadřuje, jakým způsobem se vypočítá a jak se zaznamenává? Jak je na tom s kurzy sázková kancelář Betano?

Co vyjadřuje v sázení kurz

Kurzové sázení je hra spočívající v odhadování výsledku sázejícím. Jejím stěžejním prvkem je kurz, který vyjadřuje, zjednodušeně řečeno, pravděpodobnost. Určuje konkrétně, s jakou pravděpodobností konkrétní událost nastane. Tato událost se nazývá sázková. Tou může být například například výsledek tenisového utkání, fotbalového zápasu či dostihu.

Sázkový kurz je převrácenou hodnotou pravděpodobnosti, tedy „jedna lomeno pravděpodobnost”. Logika celého systému je tak poměrně přímočará: Platí, že pokud existuje vysoká pravděpodobnost, že daná událost nastane, bude na ni vypsán nízký kurz. Obecně se za vyšší kurz považuje takový, který je vyšší než 2.00. Pravděpodobnost výhry je pak nižší než 50 %. Pro sázkaře tedy nízký kurz znamená, že mu z dané sázky potenciálně může vyplynout i nižší výhra.

Vysoké kurzy tedy mohou znamenat i vysoké výhry, nicméně každý sázkař by si měl uvědomit, že z dlouhodobého hlediska sázkovou kancelář jednoduše porazit nelze, jelikož systém je nastaven tak, aby jí generoval zisk.

Betano Kurzy

Jaké jsou sázkové strategie z pohledu výše kurzu

Nelze stejně tak jednoznačně určit, zda je vhodnější více sázet na kurzy nízké, nebo vysoké. Obě sázkové strategie jsou možné a obě mají své přednosti a nedostatky. Rekreační sázkaři však obecně preferují nižší kurzy, kterým se přezdívá „tutovky“. Ty se jeví být jakousi jistotou, což ale neplatí stoprocentně.

Obecně lze tvrdit, že od nich nemůžete čekat rychlé výhry, nicméně se správnou strategií vyhrávat vyšší sumy i tady lze. Navíc je kromě samotné výše kurzů zohlednit při výběru sázkové kanceláře taktéž nabídku sázkových příležitostí, dostupné akční nabídky, které se vztahují k novým registracím i propagační akce u daného poskytovatele.

Jakým způsobem se kurz vypočítá

Výše kurzu se počítá na základě aktuálně dostupných i historických informací. Sázková kancelář tak například u fotbalu může kurz stanovit podle toho, jaký je momentální stav utkání, zda v zápase chybí klíčoví hráči, ale také na základě toho, jaké umístění momentálně má tým v tabulce atd.

Nejsou to ale jediná kritéria pro stanovení hodnoty kurzů. Každá sázková kancelář samozřejmě také potřebuje z titulu svého vlastního obchodního modelu, aby právě její byly konkurenceschopné. Ty nízké tak s největší pravděpodobností budou u různých poskytovatelů totožné nebo hodně podobné, kdežto ty vysoké se mohou lišit.

Jaké formáty kurzů existují

V praxi se používají tři formáty kurzů, a to:

  • desetinný
  • zlomkový
  • americký

V následujících odstavcích si kromě způsobu zápisu objasníme i přepočet kurzů, nicméně v současnosti už existují také online konvertory, které vám pomohou jednoduše převést vámi zadaný formát kurzu také na všechny ostatní.

Desetinný kurz

Desetinný kurz se vyjadřuje jednoduchým desetinným číslem. V Evropě, potažmo i v České republice, se s takovým formátem setkáte nejčastěji. Uvádí se tak například jako 2.00. Z tohoto údaje lze snadno vypočítat, jaká může být vaše výhra. Stačí hodnotu kurzu vynásobit výší sázky.

Dostanete se na celkovou výhru, přestože samozřejmě musíme brát v potaz to, že čistý zisk odpovídá sumě, která zůstane po odečtení sázky.

Zlomkový kurz

Zlomkové kurzy se někdy nazývají i UK kurzy. Právě ve Velké Británii se totiž používají nejvíce, byť i tady už se od něj do značné míry ustupuje. Zlomkový kurz se uvádí zlomkem, tedy například ¼. Pokud byste na tento formát někdy narazili, máte možnost si jej snadno převést na nám bližší decimální kurz, a to tak, že vydělíme čitatele jmenovatelem a přičteme 1.

Americký kurz

S americkými kurzy se v praxi český sázkař potká jen zřídka. Vyjadřovat mohou kladnou i zápornou hodnotu. V praxi jsou založeny buď na výplatě 100 dolarů, a to tehdy, je-li implikovaná pravděpodobnost menší než 50 %. Takový kurz se označuje znaménkem +.

Zatímco u událostí s implikovanou pravděpodobností nad 50 % kurz vyjadřuje, kolik musíte vsadit, abyste 100 dolarů vyhráli. I tyto kurzy si lze pro snazší pochopení převést na decimální. Výpočet není složitý, postačí vydělit 100 absolutní hodnotou kurzu a přičíst 1.

Jaké kurzy nabízí sázková kancelář Betano

Sázková kancelář Betano má všechny tři zmíněné zápisy kurzů. V praxi ovšem český sázkař pravděpodobně bude chtít využít standardní zápis desetinný, aby posoudil, zda si na danou sázkovou příležitost má vsadit. Vyplatí se to u této sázkové kanceláře? Obecně lze říci, že ano. Betano nabízí kurzy, které jsou v porovnání s konkurenčními poskytovateli stejně dobré, případně lepší. Jak sázet na nejoblíbenější sport v České republice? Dočtete se na Betano a fotbal.

Samotná společnost Betano se přímo pyšní tím, že nabízí vysoké kurzy. Nicméně jak už bylo uvedeno výše, sázkař by se neměl nechat zlákat pouze tímto aspektem. Důležitá je zkušenost. Sázet byste tak měli pouze na sporty, kterým dobře rozumíte. A před každým zápasem je důležité si provést jeho analýzu. Obezřetní buďte i u dnes rozšířených placených tipů, kde by se stejně tak mělo jednat o spolehlivého člověka se zkušeností.

Co je to MAX Kurz

Součástí kurzového sázení je i MAX Kurz. To znamená, že společnost Betano nemá žádnou provizi, a proto je pravděpodobnost vyšší. Akce platí pro sázkovou příležitost „Konečný výsledek“ ve sportovních utkáních fotbalu, basketbalu, házené, tenisu a volejbalu až do začátku utkání.

Autor Sazejme