Fortuna – nejen fotbalové statistiky na webu a v aplikaci

Sazejme
2 ledna, 2023
396 Zobrazení
Fortuna - nejen fotbalové statistiky na webu a v aplikaci

Fortuna se stala hlavním sponzorem 1. české fotbalové ligy. Nabízí tak na toto konto i podrobné statistiky.

iFortuna ve spojení s českým fotbalem

Nejvyšší fotbalová soutěž se v průběhu své historie přejmenovávala hned několikrát. V nedávné minulosti se pouze krátce jmenovala ePojisteni.cz liga. V roce 2016 srovnávač pojištění střídala po pouhém roce na postu sponzora společnost HET a fotbalová liga tak nosila i její název.

Od sezóny 2018/19 se pak stala titulárním sponzorem sázková společnost Fortuna. Ta s tuzemským fotbalem navázala spolupráci v nebývalém rozsahu, týká se nižších soutěží a reprezentace. A udržela se na této pozici dodnes.

Nejvyšší fotbalová soutěž tak po boku známé sázkové kanceláře vstoupila v červenci 2022 už do své jubilejní 30. sezóny. Podle aktuálních informací z roku 2022 platí sázková kancelář iFortuna fotbalové lize částku 78 milionů korun.

Smlouva mezi Fortunou, Fotbalovou asociací ČR a Ligovou fotbalovou asociací, která řídí profesionální soutěže, byla oficiálně uzavřena na šest let.

Fotbalové statistiky nejvyšší české fotbalové ligy

Přímo na webových stránkách naleznete rozšířené ligové statistiky. Tyto údaje jsou k dispozici pro sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Instat Limited.

Dále se na tomto webu uvádí, že v historickém přehledu lídrů jsou vyobrazeni pouze ti hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak jsou standardně uvedeni všichni hráči.

Statistiky jsou rozděleny do následujících kategorií:

 • hráči
 • brankáři
 • týmy
 • trenéři
 • zápasy
 • rekordy, milníky a série
 • diváci
 • rozhodčí
 • vzájemné zápasy
 • křížové statistiky
 • přihraj:král asistencí

Podrobněji jsou pak jednotlivé statistiky rozděleny takto:

 • V rámci hráčů si můžete zobrazit top ofenzivní ukazatele, top defenzivní ukazatele, góly, přihrávky, přihraj:král asistencí, disciplinární a tituly a sestupy.
 • Pro statistiky brankářů je možné vyobrazení top ukazatelů.
 • V rámci týmů lze dále využít top ofenzivní ukazatele, top defenzivní ukazatele, góly, přihrávky, disciplinární a tituly a sestupy.
 • Fortuna statistiky v rámci kategorie trenérů zahrnuje top ukazatele a tituly a sestupy.
 • V zápasech lze zobrazit top ukazatele.
 • Stejně tak v kategorii rozhodčí lze vygenerovat top ukazatele.
 • V rámci kategorie diváků je možné opět filtrovat top ukazatele, případně sezóny.

Ostatní sportovní statistiky ve Fortuně

Fortuna samozřejmě nenabízí statistiky pouze fotbalové, ale má tuto možnost i pro jiné sporty, jako je například fotbal, hokej nebo stolní tenis.

Například co se týče hokeje, umožní vám iFortuna podrobné definování hledisek, pro která vás statistiky zajímají. Vyhledat si můžete pouze konkrétní stát, pokud vás například zajímají pouze zápasy domácí.

V Česku dále konkrétně lze vygenerovat statistiky pro 1. nebo pro 2. ligu. Z přehledové tabulky vyčtete vstřelené branky/inkasované branky, bodový rozdíl a body.

Sledování sportovních statistik je pro každého hráče velmi důležité. Věnovat by se měl sázení pouze v těch sportech, v nichž se orientuje, a to velmi důkladně. Hráč by měl svou sázkovou strategii postavit právě na statistikách a zároveň na sledování informací a sportovních aktualit.

Je totiž nutné si pamatovat, že ve světě sportovního sázení jednoznačně není nic jisté. Všímat je si nutné mnoha kritérií. Ze statistik vzájemných duelů tak lze například vyčíst, jestli je šance na to, aby se zápas ještě překvapivým způsobem otočil.

Statistiky v mobilní aplikaci Fortuna

Statistiky v detailní podobě naleznete také v mobilní aplikaci Fortuny. Jde o možnost, po níž sportovní fanoušci volali již poměrně dlouho.

Díky aktualizaci v roce 2017 se jich tak sázkaři naštěstí dočkali. V současné době patří mobilní aplikace Fortuny už k těm nejpropracovanějším na trhu. A tomu odpovídá i rozsah sportovních statistik. Momentálně tak již nabízí detailní přehledy pro celou řadu sportů. K dispozici jsou pro ty nejpopulárnější sporty, ale také pro další odvětví, jako je basketbal, volejbal, házená, baseball, futsal či florbal.

Pro hokej můžete využít statistiky střelců, počty gólů nebo vzájemné zápasy, u sázení na tenis si můžete najít bilanci hráčů podle povrchu nebo aktuální žebříček. Pokud patříte k fotbalovým fanouškům, podívejte se také na úspěšnost v poločasech, domácí či venkovní bilanci týmů, případně na aktuální formu

V aplikaci se, pozor, nacházejí detailní předzápasové statistiky i rozšířené statistiky pro režim LIVE.

Jste ze Slovenska a zajímáte se o sázení s Fortunou? Máme pro vás slovenskou verzi tohoto článku: Fortuna – nielen futbalové štatistiky na webe a v aplikácii

Autor Sazejme