Odkud přišla Betano? Přehled historie a vývoje sázkové kanceláře

Sazejme
29 listopadu, 2023
613 Zobrazení
Odkud přišla Betano? Přehled historie a vývoje sázkové kanceláře

Společnost Betano za sebou má už dlouhou historii. Jak vznikla a jakým způsobem se dostala na tuzemský trh?

Kdo stojí za značkou Betano

Betano je jedním z nejnovějších hráčů, kteří se objevili v sázkovém průmyslu. Tato sázková kancelář pochází z Řecka. Provozuje ji skupina Kaizen Gaming International Ltd, která vlastní také předního řeckého operátora Stoiximan.gr. Ten je momentálně dokonce největším provozovatelem online her v Řecku a na Kypru.

Coby generální ředitel (CEO) ve funkci působí George Daskalakis. Jak právě tento muž uvedl v jednom z rozhovorů, obě značky se prioritně zaměřují na sportovní sázky. Dáno je to tím, že celý tým osobně směřuje právě do tohoto segmentu. Jak konstatuje dále Daskalakis, plány na rozšíření působení mimo Řecko se objevily poprvé uvnitř firmy okolo roku 2015. V té době už byla značka dostatečně konkurenceschopná na to, aby mohla začít o průniku na mezinárodní trhy uvažovat. Kaizen Gaming se výrazně zaměřuje na lokalizaci.

Platí totiž, že každý trh má své vlastní charakteristiky a strategii a produktový mix je proto důležité přizpůsobit místním potřebám. Právě maximální přizpůsobitelnost napomáhá tomu, že se daří zajistit hráčům skutečně jedinečný zážitek. To, že se celé společnosti daří úspěšně naplňovat své vize, dokládají také ocenění. Kaizen Gaming získala několik ocenění, v roce 2019 to například byly to Rising Star na SBC Αwards v Londýně a Mobile Operator of the Year, na EGR Operator Awards.

O značce Betano

Betano je provozovatel online her, který využívá nejmodernější technologie k poskytování uživatelsky přívětivého rozhraní a poutavého zážitku ze sázení a kasina. Platforma nabízí širokou škálu špičkových produktů, jako jsou sportovní či jiné sázky, ale i live sázky a vlastní kasino.

Technické zázemí pro sportovní sázení je vytvořeno společností Playtech a funguje na základě licence MGA. V kombinaci s vysoce kvalitními službami, jako je rychlá zákaznická podpora a bezpečné a rychlé provádění veškerých transakcí, je platforma Betano navržena tak, aby vyhovovala potřebám hráčů a naplnila požadavky na sázkovou kancelář naplňující veškeré moderní standardy.

Značka Betano zahájila svoje mezinárodní působení v Rumunsku. Momentálně už působí na celkem 14 trzích po celém světě.

Adresa provozovatele

Flat B8 The Atrium,

West Street, Msida,

MSD 1731, Malta

Bezpečnostní prvky sázkové kanceláře Betano

Podstatným aspektem je také zabezpečení sázkové kanceláře. U Betano se v tomto směru nemusejí hráči ničeho zásadního obávat. Značka za sebou nemá žádné výraznější skandály a bezpečnost je na dobré úrovni. Jedná se o řádně licencovaného poskytovatele, který provozuje svou činnost konkrétně v Česku na podkladě licencí MF-20991/2021/73-44 ze dne 21. 2. 2023 a MF-20992/2021/73-85 ze dne 21. 3. 2023.

Betano stejně tak využívá standard SSL/TLS, který šifruje data uživatele před odesláním z jeho počítače tak, aby mohla být dešifrována pouze servery právě poskytovatele. Děje se tak kdykoli se uživatel připojí, provede platby nebo odešle citlivé informace.

Stejně tak společnost Betano, jak to ostatně deklaruje prostřednictvím svého oficiálního webu, pravidelně kontroluje řádné fungování bezpečnostních mechanismů a dodržuje požadavky nejpřísnějších mezinárodně platných norem týkajících se zabezpečení, jmenovitě ISO/IEC 27001:2013 a PCI DSS (Industry Payment Card Data Security Standard), které potvrzují platnost osvědčených postupů používaných k zajištění důvěrnosti, neporušenosti a dostupnosti veškerých údajů o zákaznících.

Jako komerční služba dále každoročně podstupuje i audit prováděný společností Lloyd’s v oblasti implementace normy ISO27001: 2013 a na společnost se rovněž vztahuje každoroční hodnocení certifikovaným kvalifikovaným hodnotitelem zabezpečení (QSA) včetně čtvrtletních kontrol zranitelnosti.

Jak se značka Betano dostala do Česka

V tuzemsku tento nový hráč do značné míry narušil nadvládu původních českých sázkových kanceláří. Do Česka vstoupila teprve v roce 2022. Betano se tak stalo vůbec první zahraniční sázkovou kanceláří, které se oficiálně podařilo získat potřebnou licenci pro provozování hazardních her na našem území. V té době už za sebou nicméně provozovatelé měli zkušenosti s nabízením svých služeb v Německu, Rumunsku, Portugalsku, Bulharsku, Brazílii a Chile. Jak se u nás zaregistrovat? Návod najdete na Betano – registrace.

Zajímavé ale také je, že Česko je na společnost Betano navázáno i jinak než jakožto další oblast, kde začala sázková kancelář nabízet své služby. V mateřské společnosti Betana, společnosti Kaizen Gaming, totiž drží vlastnický podíl ve výši 36,8 % v Česku dobře známá společnost Allwyn. Ta patří do správy mezinárodní investiční společnosti KKCG (Karel Komárek Capital Group). Za tou stojí český podnikatel Karel Komárek mladší. KKCG je navíc i vlastníkem konkurenční Sazky.

V tuzemsku společnost Betano momentálně funguje pouze jakožto virtuální sázková kancelář. To znamená, že nedisponuje žádnými kamennými pobočkami. Z toho plyne, že jinak než přes internet si nevsadíte, ale nemůžete si například ani nechat účet ověřit osobně svůj herní účet. A do budoucna se to zřejmě ani nezmění. Jak vyplývá z veřejně dostupných informací, obchodní strategie značky Betano s podobným krokem na českém trhu jednoduše nepočítá.

Betano sponzoring

Betano sponzoring

Vzhledem ke svému intenzivnímu zaměření na sport se Betano věnuje i sponzorským aktivitám v této oblasti. Ve ve své domovině tato sázková kancelář sponzoruje řecké fotbalové kluby Olympiakos a PAOK Soluň, spolu s portugalskými kluby Braga a Maritimo a také MOV.

V Česku svoje úsilí společnost v tomto směru napřela na nejpopulárnější sporty, tedy na fotbal a na hokej. Stala se talk generálním partnerem fotbalové Sparty. Klub se tímto krokem po více než čtyřech letech rozloučil s titulárním partnerem, kterým byl Tipsport.

Stejně tak se tato sázková kancelář upsala k prémiovému partnerství FC Viktoria Plzeň. Co se týče hokeje, Betano uzavřelo novou sponzorskou smlouvu s pardubickým Dynamem. Dále se celá značka Betano stala i generálním partnerem hokejového týmu HC Kometa Brno.

Autor Sazejme