Betano a jejich odpovědné sázení: Jak to funguje

Sazejme
16 října, 2023
301 Zobrazení
Betano a jejich odpovědné sázení: Jak to funguje

Sázet i hrát hazardní hry je potřeba zodpovědně. Jaké mechanismy využívá sázková kancelář Betano a co všechno by měl v této souvislosti v rámci takového přístupu činit samotný uživatel?

Nástroje pro kontrolu hraní a sázení nezletilými

Základním úkolem každé sázkové kanceláře je zamezit v hraní osobám nezletilým, tedy dětem a mládeži. Musejí tedy ověřit totožnost hráče. Konkrétně u Betano ověření probíhá pouze pomocí služeb Bank iD, což je ověření identity prostřednictvím internetového bankovnictví. Ověření pomocí Bank iD využívá sázková kancelář u veškerých bankovních subjektů, které tuto službu v ČR nabízejí.

Pakliže se vaše banka nenachází na seznamu společnosti Betano, tak tuto službu v současné chvíli k dispozici nemá. Zároveň budete muset před ověřením svého účtu projít i ověřením platební metody. To znamená, že ověříte platební kartu, bankovní účet nebo jinou platební metodu pomocí vkladu nebo během procesu Bank iD. K ověření stačí vklad již ve výši 10 Kč.

Jak může hráč nad svým hraním i sázením udržet kontrolu

Hráč by měl dbát celé řady zásad, které bychom mohli shrnout pod tři základní pravidla:

 • Stanovit si rozpočet na hru
 • Nehrát, pokud mu to způsobuje finanční obtíže
 • Nehrát, pakliže se nachází v emoční nepohodě

Stanovit si rozpočet na hru

Nejdůležitějším pravidlem pro hry a sázky je tzv. bankroll neboli rozpočet na sázení. Proces sestavování rozpočtu se nazývá money management. Limit je potřeba si stanovit na bázi denní i měsíční. Striktně je potřeba oddělit výdaje na hraní a sázky a na ty, které jsou určeny na nutné výdaje ve smyslu životních nákladů, jako je třeba nájem či účty za energie. Je zcela vyloučeno používat prostředky, které máte určeny na život, na hraní či sázení.

Tyto aktivity je potřeba vnímat jako koníčka, který stojí pouze vymezené prostředky. A to s ohledem na vaši aktuální finanční situaci. Své finanční limity nikdy nepřekračujte. Začínajícímu sázkaři je doporučeno uzavírat sázky s nižším vkladem okolo 2 % z celkového rozpočtu. Pokud si kladete za cíl své peněžní prostředky zhodnotit, doporučovaný maximální vklad je ve výši až 3 až 5 % z bankrollu na jednu sázku. Jakým způsobem sázet na e-sporty Betano najdete zde Betano – e-sporty.

Betano funkce replays

Nehrát, pokud mu to způsobuje finanční obtíže

Mějte však na paměti, že pokus investovat je doménou jen těch vysoce zkušených. V případě naprosté většiny sázkařů a hráčů se u hraní a sázení nejedná o investici a už vůbec ne o způsob řešení finančních problémů. Hrát ani sázet jednoznačně nesmíte za předpokladu, že jste schopni prohrát veškeré peníze.

Hazardní hry byste dále neměli provozovat ani za předpokladu, že tím míníte splácet své dluhy nebo vyřešit finanční problémy. Totéž se týká sázení. Varujícím by vám mělo být i nutkání začít hrát co nejdříve, abyste vyřešili ztrátu ze hry předchozí.

Podobně by vás mělo zastavit v pokračování působení u konkrétní sázkové kanceláře, pokud musíte lhát nebo kamuflovat výši svých finančních ztrát plynoucích z hazardu. Posledním varováním je to, že si na hraní musíte půjčovat, případně krást, abyste dluhy vzniklé z z hazardu pokryli.

Nehrát, pakliže se nachází v emoční nepohodě

Hazard vám také může způsobovat obtíže v emocionální rovině. Za riskantní chování označují odborníci jednak to, pokud hrajete či sázíte z nudy nebo takzvaně proto, abyste „zabili čas“. Dále je riskantní hraní nebo podávání sázek v emocích. Jste zklamaní, frustrovaní nebo jste se právě s někým pohádali?

Jednoduše nehrajte, tento mechanismus může také vést k rozvoji patologického chování v souvislosti s hazardem. Rozhodně nehrajte, nacházíte-li se v depresivní náladě. Hru či sázení odložte, pokud se necítíte optimálně odpočatí a nejste schopni se soustředit. Dále platí, že nesmíte hrát pod vlivem léků, alkoholu nebo jiných návykových látek. Podobně může na závislost na hazardu upozorňovat, pokud již ztrácíte zájem o koníčky, své přátele či rodinu.

Jaké zásady zodpovědného hraní aplikuje Betano

Každá sázková kancelář využívá systém tzv. sebeomezujících opatření. Jejich nastavení podmiňuje přímo zákon o hazardních hrách (zákon č. 186/2016 Sb.), a to konkrétně v § 14, který se přímo nazývá „Sebeomezující opatření“. Omezení, která společnost Betano nabízí pro technické hry a internetové hry, lze nastavit na:

 • omezení výše sázek za den
 • omezení výše sázek za kalendářní měsíc
 • omezení výše čisté prohry za den
 • omezení výše čisté prohry za kalendářní měsíc
 • omezení počtu přihlášení k uživatelskému účtu za kalendářní měsíc
 • omezení doby denního přihlášení na uživatelském kontu do jeho automatického odhlášení
 • omezení času, během něhož vám bude dočasně znemožněno účastnit se hry poskytované operátorem a který se bude počítat od odhlášení z vašeho uživatelského účtu

Omezení, která společnost Betano nabízí pro kurzovou sázku:

 • omezení výše sázek za den
 • omezení výše sázek za kalendářní měsíc
 • omezení výše čisté prohry za den
 • omezení výše čisté prohry za kalendářní měsíc

Sebeomezující opatření lze nastavit v sekci „Nastavení“ v nabídce „Profil“ v části „Účet“.

Kontakty na organizace zabývající se léčbou závislosti na hazardu:

Betano dále poskytuje kontakt na organizace, které se zaobírají pomocí lidem, pro něž může hraní a sázení znamenat riziko, a to včetně jejich nejbližších. Konkrétně se jedná o:

 • GamCare
 • Gambling Therapy
 • Neprohraj
 • Kontaktní údaje jsou uváděny tyto:
 • www.gamcare.org.uk
 • www.gamblingtherapy.org
 • www.drogy-info.cz/map-pomoci/
 • www.neprohraj.se

Dále také pro organizaci prevence a léčby můžete využít kontakt na:

Psychiatrická nemocnice Bohnice Ústavní 91, 181 02 Praha 8 Tel.: 284 016 111

Centrum krizové intervence tel.: 284 016 666 Web: www.bohnice.cz

V případě, že si nebudete dále vědět rady, můžete také kontaktovat tým zákaznické podpory prostřednictvím jakéhokoliv živého kanálu v rámci webových stránek „Sekce podpory“.

Autor Sazejme