Strategie sázek: Jak maximalizovat svůj zisk na Betano

Sazejme
29 září, 2023
158 Zobrazení
Strategie sázek: Jak maximalizovat svůj zisk na Betano

Sázení není jednoduchou disciplínou. Jakým způsobem lze maximalizovat svůj zisk? Které tipy a triky by měl znát každý zdatný sázkař?

Vyberte si sport, kterému rozumíte

Řada sázkařů sází na fotbal a internet se jen hemží tipy, jak v této oblasti uspět. Nicméně sázet automaticky právě na tento sport určitě není vhodné. Zároveň se totiž zkušení sázkaři jedním dechem shodují, že smysl má sázet na ty sporty, které pravidelně sledujete a rozumíte jim.

Do tria nejoblíbenějších disciplín stabilně kromě fotbalu patří i hokej a tenis. Nicméně jsou-li vaší doménou například sporty bojové, jednoznačně je potřeba to zohlednit.

Betano samozřejmě nabízí široký výběr sportů a lig, v současné době je to konkrétně kolem 30 různých sportů s přibližně 100 000 sázkovými trhy na měsíc. Sázková kancelář zájemce láká na propracované sázkové příležitosti a zajímavé kurzy. Payout ve fotbale se v nejvyšších ligách pohybuje kolem 96 %.

Vsázejte bez emocí

Profesionální sázkaři se shodují, že sázení, s nímž se máte dlouhodobě nacházet v kladných číslech, se nedá uspěchat. Potřebujete čas i zkušenosti a znát musíte nejen svůj tým, ale i soupeře. A pozor, při sázení je potřeba se oprostit od emocí. Vsázet z osobních sympatií na oblíbený tým není cestou, jak se dopracovat k vysokým výhrám.

Na celý proces je potřeba nahlížet zcela nestranným pohledem. Platí samozřejmě i to, že sázky bychom neměli činit pod vlivem emočního pnutí z jakýchkoli jiných příčin, ty ryze osobní nevyjímaje. A samozřejmě se nevyplatí nechat si svůj úsudek zastřít ani čímkoli dalším. Vyhněte se tak sázení i v době, kdy konzumujete alkohol či jiné návykové látky.

Prostudujte si pravidla

Prostudovat si pravidla by pro vás mělo být samozřejmostí. Zaměřte se jak na pravidla obecná, tak také na detaily jednotlivých typů sázek. Například při sázkové příležitosti příležitosti na vstřelení dvou nebo více gólů se tato příležitost vyhodnotí jako výherní, pokud zvolený fotbalový hráč vstřelí dva nebo více gólů do doby přerušení fotbalového utkání.

Stejně tak se zaměřte na to, jaká jsou pravidla pro uplatnění jednotlivých bonusových nabídek. Tedy zpravidla je potřeba si určit, kolikrát se musí sázka protočit nebo prosázet a jaký časový limit na to případně máte.

Naučte se porozumět kurzům

Právě sázkový kurz rozhoduje o tom, jak vysoká potenciálně bude vaše výhra. Abyste se dostali ke konkrétnímu číslu, je jednoduše nutné kurz vynásobit vkladem. Určují se na základě pravděpodobnosti, s jakou může daný výsledek nastat.

V první řadě je nutné si uvědomit, že napříč jednotlivými zeměmi se používají odlišné typy kurzů. S těmi decimálními se setkáte v tuzemsku i jinde po Evropě. Počítají se tak, že výchozích 100 % budeme dělit pravděpodobností, že daný jev nastane. Ve Velké Británii jsou dále rozšířené kurzy zlomkové. Proto se někdy označují i jako UK kurzy.

V amerických sázkových kancelářích se uplatňují takzvané kurzy americké. Kromě těchto nejznámějších variant nicméně existují i hongkongské, indonéské a malajské kurzové formáty. Kurzy však, pozor, mohou být zrádné v tom, že nemusí vždy vyhrát váš favorit, ale dokonce ani favorit všeobecný. Dobrý kurz automaticky nezaručuje šanci na výhru. Prakticky denně dochází k situacím, kdy favorit ani při nízkém kurzu jednoduše nevyhraje.

 

Zvolte si vhodnou strategii a systém vkladů

Univerzálně úspěšná sázková strategie, tedy taková, která by hráči zaručeně přinesla profit, samozřejmě neexistuje. Povětšinou se sázkaři uchylují k mechanismu, který se nazývá value betting. Jde o ten typ sázení, u kterého bookmaker stanoví kurzy vysoko.

Šance na výhru se při tomto způsobu sázení bude zvyšovat. Stejně tak se musíte uchýlit k tomu, že si zvolíte optimální systém vkladů pro sázení. Využívá se tak jednak princip stejného vkladu pro všechny sázky (Flat staking), mimo to se může do výpočtu sázky zahrnout i kurz, případně je možno vyzkoušet tzv. jednotkový systém vkladu (Unit scale staking).

Opravdu zkušení sázkaři se také nvyhýbají live sázkám, jelikož jsou si vědomi toho, že kromě zábavy a adrenalinu může toto odvětví přinést i zajímavé výhry.

Stanovte si bankroll management

Velmi důležitým aspektem sázení je také bankroll management. Tedy jednoduše řečeno, určete si rozpočet na sázení. Sebelepší sázkař totiž musí počítat i s neúspěchem. Znamená to, že musíte tušit, jak vysoká prohra vás stále nemůže finančně ohrozit. Obecně se doporučuje sázet spíše malé částky, které s největší pravděpodobností váš běžný rozpočet nijak nabourat nemohou.

Obecně se tak říká, že je nezbytné vsadit na jeden tiket vsadit maximálně 2 % bankrollu. Svoje peníze pro sázení byste dále měli mít odděleny od prostředků určených pro běžné fungování domácnosti. Máte-li potíže s objektivním odhadem mezí, kdy by vaše sázení mohlo již být problémové, jednoznačně si nastavte také sebeomezující opatření.

Sázkové kanceláře běžně tento prvek obsahují a Betano není výjimkou. Ostatně v souladu se zákonem o hazardních hrát jsou provozovatelé, je-li to technicky možné, hráčům přímo povinni umožnit tyto limity určit.

Vyberte si kvalitní sázkovou kancelář

Kvalitní sázková kancelář vám zaručí především dobrou nabídku kurzů a sázkových příležitostí. Detailní přehled sportů a událostí dostupných na Betano najdete na Betano – přehled. To je důležité primárně tehdy, jsou-li předmětem vašeho zájmu v obecném měřítku méně populární sporty. Stejně tak je podstatný limit nejnižší nebo nejvyšší sázky a zaměřit byste se měli na nabídku dostupných bonusů.

Výběr sázkové kanceláře proto jednoznačně nelze podcenit. Právě značka Betano na tuzemském trhu patří k těm nejoblíbenějším. Obecně se ale také, pozor, vyplatí nespoléhat na jediného poskytovatele, ale držet si účty u většího počtu sázkových kanceláří. Umožní vám to zjistit, který provozovatel nabízí nejvýhodnější kurzy a podle toho si vsadit.

Autor Sazejme