Chance liga

Sazejme
17 února, 2024
437 Zobrazení
Chance liga

Značka Chance se stala také sponzorem a partnerem některých sportovních soutěží. Co všechno obnáší spojitost se Chance ligou?

Jaké sponzorské aktivity má značka Chance v portfoliu

Sázková kancelář Chance na tuzemském trhu působí už od roku 1991. Dnes se jedná o třetí největší subjekt svého druhu v Česku. Provoz sázkové kanceláře se řídí herními plány schválenými Ministerstvem financí ČR.

Kromě aktivit v oblasti hazardu se aktivně angažuje také ve sféře spozoringu. V současné době je značka Chance především titulárním partnerem hokejové Chance ligy a podporuje i další, primárně sportovní aktivity v rámci ČR.

Z dalších významných soutěží se společnost například stala generálním sponzorem tuzemské házenkářské extraligy. Stalo se tak v roce 2022 a spolupráce je v této chvíli naplánována na celkem tři sezóny.

Co je Chance liga

Jako Chance liga se označuje 1. česká hokejová liga. V rámci sportovní hierarchie se jedná o druhou nejvyšší hokejovou soutěž v České republice.

Tento název nese od sezóny 2018/2019, kdy se jejím titulárním partnerem stala právě známá česká sázková kancelář. A to v době, kdy význam druhé nejvyšší soutěže v tuzemsku zřetelně narostl. Stoupla prestiž i celková herní úroveň a návštěvnost se zařadila mezi srovnatelnými evropskými ligami k nejvyšším.

Je tak poměrně zřetelné, že si zasloužila i adekvátně silného partnera. A stala se jím právě jedna z největších tuzemských sázkových kanceláří. Samotní zástupci značky Chance tento důvod pro spolupráci potvrdili, navíc tehdy ke spojení pro média uvedli, že hokej stabilně v rámci sportovního sázení patří na jejich platformě k nejoblíbenějším sportům. Šlo tedy o logicky krok mimo to i navazující na předcházející zkušenosti oblíbeného českého bookmakera ve světě hokeje.

Jaký je princip Chance ligy

Celkem soutěží v lize 14 mužstev, přičemž se utká čtyřkolově systémem každé s každým. Odehraje se tak celkem 52 utkání. Družstvo, které se po této částí soutěže umístí na koncovém 14. místě, sestupuje následně do II. ligy ČR. Vítěz finále play-off postupuje do baráže o Tipsport extraligu.

Ve druhé části sehrávají týmy na 7. až 10. místě předkolo play-off na dvě vítězná utkání (tj. dvě nebo tři utkání) s tím, že družstvo umístěné po 1. části na 7. místě se utká s družstvem umístěným po první části na 10. místě a družstvo umístěné po první části na 8. místě se utká s družstvem umístěným po první části na 9. místě.

Dále družstva umístěná po první části na 1. – 6. místě a dále dvě vítězná družstva ze druhé části (tedy předkolo play-off) sehrají tři kola play-off (čtvrtfinále, semifinále, finále) s tím, že čtvrtfinále play-off se hraje na tři vítězná utkání, semifinále a finále play-off na čtyři vítězná utkání (3-19 utkání). Pro sestavování dvojic pro všechna kola této části soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po první části hraje s družstvem umístěným po první části nejhůře, druhé nejlépe umístěné družstvo po první části s druhým nejhůře umístěným družstvem po první části atd.

V sezóně 2023/2024 hrají následující týmy:

 • HC Baník Sokolov
 • SK H.Slavia Třebíč
 • SC Kolín
 • Berani Zlín
 • HC LERAM ORLI ZNOJMO
 • LHK Jestřábi Prostějov
 • HC ZUBR Přerov
 • HC Stadion Litoměřice
 • HC Slavia Praha
 • HC RT Torax Poruba 2011
 • HC Frýdek-Místek
 • HC DYNAMO PARDUBICE
 • HC Dukla Jihlava
 • Valašský hokejový klub

Jaké jsou zajímavosti a rekordy Chance ligy

Chance liga má také svoje zajímavosti a nejrůznější významné mezníky. Například nejvíce sezon v 1. hokejové lize odehrál tým SK Horácká Slavia Třebíč a to celkem 26 sezón, o jednu sezónu méně má odehrán klub HC Slovan Ústí nad Labem.

Kanadské bodování ovládl v aktuální sezóně 2022/2023 útočník Martin Dočekal, jenž v dresu Horácké Slavie Třebíč během 52 zápasů zaznamenal celkem 58 bodů za 27 gólů a 31 asistencí.

Nejvíce titulů, a to shodně po čtyřech, si dle statistik připisují následující týmy:

 • HC Slovan Ústečtí Lvi
 • Piráti Chomutov
 • Motor České Budějovice
 • Rytíři Kladno
 • HC Dukla Jihlava

Obhájcem titulu je momentálně tým PSG Berani Zlín. Tento klub po plných 42 letech sestoupil z nejvyšší hokejové soutěže posledním prohraným zápasem v roce 2022.

Kde sledovat Chance ligu

Pokud nebudete na stadionu, Chance ligu můžete samozřejmě sledovat také a to nejlépe online. Klasické televizní přenosy nečekejte, mezi sportovními fanoušky je totiž jednoznačně mnohem populárnější hokejová extraliga. Speciální zápasy a také play-off se ale objevují v programu stanice ČT Sport.

Právě Česká televize je v současné době i držitelem práv na internetové přenosy vybraných soutěží tuzemského i zahraničního hokeje. Jedná se konkrétně o českou extraligu a mistrovství světa. Sledovat je můžete jejím prostřednictvím v rámci iVysílání, respektive online platformy ČT Sport Plus. A právě zde jsou nově k dispozici také přímé přenosy vybraných utkání první hokejové Chance ligy.

Jak sledovat Chance ligu prostřednictvím Chance TV

A samozřejmě máte též možnost sledovat jednotlivé zápasy prostřednictvím live streamů u sázkové kanceláře Chance. Tato sekce se jednoduše nazývá TV Chance a nabídne velmi rozmanitý výběr různých přenosů z celé řady sportovních disciplín. Pokud bychom měli zůstat konkrétně u hokeje, neunikne vám díky značce Chance například dění v NHL.

V takovém případě je nutné, abyste byli registrovaní. Navíc si musíte nechat svůj účet řádně ověřit a vlastnit tak i plnohodnotný herní účet. Dočasné konto je omezeno na 30 dní, pokud se nicméně chcete dívat pouze nárazově, teoreticky to stihnout můžete.

Pouze prvních 7 dní však máte možnost svůj účet provozovat zcela zdarma. Jinak je nezbytné mít konto aktivní a na zápasy sázet, pouhé zaregistrování vám tedy nepomůže a přenosy zdarma nejsou. Vsadit si musíte za 30 dní nejméně za 30 Kč. Nejedná se tak o nikterak přemrštěně vysokou částku.

Autor Sazejme