Jak bezpečně sázet na Betano: Tipy a triky pro online sázky

Sazejme
3 srpna, 2023
69 Zobrazení
Jak bezpečně sázet na Betano: Tipy a triky pro online sázky

Sázení může být zajímavým zpestřením sledování sportovních zápasů. Jak sázet bezpečně a co bychom si měli uvědomit, než do sázkařského světa vstoupíme?

Vyberte si prověřenou sázkou kancelář

V první řadě je nutno vybrat si pro sázení s plnou zodpovědností takovou sázkovou kancelář, která je seriózní a prověřená. Neměla by tedy za sebou mít žádné skandály, ať už rázu bezpečnostního nebo jiné. A musí mít pozitivní reference. V tuzemském prostředí je primárně si důležité uvědomit, že subjekty působící v tomto odvětví navíc musejí respektovat platnou legislativu. Jak se Betano vyrovnává na trhu sázkových kanceláří s konkurencí najdete zde – Betano vs konkurence. Tento segment v tuzemsku momentálně rámuje zákon o hazardních hrách (loterijní zákon), který se také uvádí pod číslem 186/2016 Sb. Ten účinnosti nabyl v roce 2017.

A mimo jiné ukládá provozovatelům tyto povinnosti:

 • ochrana sázejících a jejich okolí
 • předcházení a potírání sociálně patologických jevů souvisejících s hazardními hrami

Vlastnictví licence

Znamená to tak především, že sázkové kanceláře by měly v první řadě disponovat licencí, kterou uděluje těmto subjektům české ministerstvo financí.

Ověření totožnosti hráčů

Stejně tak v souvislosti s novým nařízením vyplývá pro sázkaře povinnost fyzicky ověřit svou totožnost. Primárně tak hráč předkládá především doklad totožnosti a doklad potvrzující vlastnictví bankovního účtu.

Stanovte si rozpočet pro sázení

Vždy bychom měli mít na paměti, že sázení je zábava. Může jít o aktivitu, která nám zpestří sportovní zážitky.

Nejedná se o zdroj výdělku. Vždy je také na místě si stanovit rozpočet na sázení. Mělo by jít o sumu, o kterou si můžeme dovolit přijít. Sázení tak lze brát v zásadě jako koníčka, do kterého vkládáme peníze a neočekáváme návratnost. Stejně tak bychom si měli uvědomit, že na hraní si zásadně není vhodné půjčovat.

Nejedná se ani o řešení finančních potíží. Ostatně další zásada, která se v souvislosti s prevencí patologického hráčství zmiňuje, také uvádí, že hrát by měl dotyčný jednotlivec výlučně v dobrém psychickém rozpoložení. Hraní neřeší žádné osobní problémy. Stejně tak by měl být konkrétní člověk v dobré psychické kondici. Hraní je tak potřeba vnímat jen jako určitý způsob trávení volného času. Rozhodně nesmí pohltit veškerý náš mimopracovní čas. A už vůbec nesmí samozřejmě do zasahovat do výkonu profese. Jak bezpečně sázet na Betano: Tipy a triky pro online sázky

Nastavte si sebeomezující opatření

Sebeomezující opatření neboli herní limity jsou další novinkou, kterou do Česka přinesl nový loterijní zákon. Jedná se o jeden z možných přístupů, který slouží k eliminaci rizikových faktorů hraní hazardních her. Ty si můžete nastavit u konkrétního poskytovatele. Sázková kancelář ani kasino pak tyto hráčem nastavené parametry nemůže svévolně žádným způsobem měnit. Nastavit limit lze do 24 hodin, v případě, že si chce hráč limit změnit nebo zrušit, má na to provozovatel hry ze zákona až 7 dní.

U kurzové sázky jsou limity rozděleny takto:

 • sázek za 1 den
 • sázek za 1 kalendářní měsíc
 • čisté prohry za 1 den
 • čisté prohry za 1 kalendářní měsíc

Značka Betano a bezpečnost

Betano lze zařadit mezi renomované sázkové kanceláře. Patří mezi spolehlivé poskytovatele, kteří za sebou mají příznivé reference a také žádné zásadní problémy. Stojí za ní společnost Kaizen Gaming CZ Ltd. Ta, jak je transparentně uvedeno přímo na webových stránkách, svoje služby v tuzemsku nabízí na základě licence MF-20992/2021/73-29, kterou vydalo ministerstvo financí v únoru 2022.

Co se týče bezpečnosti, Betano nakládá s uživatelskými daty s plnou zodpovědností a deklaruje, že je nevyužívá k žádnému jinému účelu než k tomu, který je zcela nezbytný v návaznosti na povahu poskytovaných služeb. Z hlediska dodržování předpisů týkajících se zabezpečení je nutno uvést, že Betano přímo uvádí, že dodržuje požadavky nejpřísnějších mezinárodně platných norem týkajících se zabezpečení, jmenovitě ISO/IEC 27001:2013 a PCI DSS (Industry Payment Card Data Security Standard). Stejně tak striktně tato společnost přistupuje k ochraně osobních údajů. Kdykoli se uživatel zaregistruje, připojí, provede platby nebo odešle jakékoli citlivé informace, používáme standard SSL/TLS, který šifruje data předtím, než jsou odeslána z jeho osobního počítače.

Jak funguje ověřovací proces u Betana

V první řadě je nutné uvést, že Betano v souladu se stávající legislativou neumožňuje hraní osobám mladším 18 let. Kontrola věku se provádí u osob, které používají platební metody přístupné až od hranice dosažení zletilosti. U platebních metod jiného charakteru Betano uživatele namátkově kontroluje. Betano uplatňuje na své klienty KYC neboli proces ověření účtu. Ten se skládá celkem ze tří kroků:

 • ověření identity prostřednictvím Bank ID
 • nastavení požadovaných limitů
 • ověření platební metody

Hráčské účty, které nebudou v příslušné lhůtě ověřeny mohou být omezeny nebo pozastaveny.

Ověření identity prostřednictvím Bank ID

Tato metoda umožňuje ověřit hráčům svou identitu snadno a bezpečně během několika minut prostřednictvím internetového bankovnictví.

Nastavení požadovaných limitů

Limity se nastavují v sekci „Proces ověření“ na registrovaném účtu. Limity lze nastavit jak pro sázení, tak pro hry ve Vegas.

 • Omezení, která společnost Betano nabízí pro kurzovou sázku:
 • omezení výše sázek za den
 • omezení výše sázek za kalendářní měsíc
 • omezení výše čisté prohry za den
 • omezení výše čisté prohry za kalendářní měsíc

Betano - hry Vegas Máte-li pocit, že již vaše hraní překročilo únosnou mez, můžete svůj problém začít řešit s odborníky specializujícími se na léčbu závislostí. Betano uvádí kontakt na Psychiatrickou nemocnici Bohnice a několik dalších organizací, v Česku mimo jiné také na web provozovaný Národním monitorovacím střediskem pro drogy a závislosti.

Ověření platební metody

V tomto bodě musíte ověřit svou platební kartu, bankovní účet nebo jinou platební metodu pomocí vkladu nebo během procesu Bank ID u některých bank. K ověření stačí vklad ve výši pouze 10 Kč.

Autor Sazejme