Jak bezpečně sázet na Betano: Tipy a triky pro online sázky

Sazejme
3 srpna, 2023
312 Zobrazení
Jak bezpečně sázet na Betano: Tipy a triky pro online sázky

Sázení může být zajímavým zpestřením sledování sportovních zápasů. Jak sázet bezpečně a co bychom si měli uvědomit, než do sázkařského světa vstoupíme?

Vyberte si prověřenou sázkou kancelář

V první řadě je nutno vybrat si pro sázení s plnou zodpovědností takovou sázkovou kancelář, která je seriózní a prověřená. Neměla by tedy za sebou mít žádné skandály, ať už rázu bezpečnostního nebo jiné. A musí mít pozitivní reference. V tuzemském prostředí je primárně si důležité uvědomit, že subjekty působící v tomto odvětví navíc musejí respektovat platnou legislativu. Jak se Betano vyrovnává na trhu sázkových kanceláří s konkurencí najdete zde – Betano vs konkurence. Tento segment v tuzemsku momentálně rámuje zákon o hazardních hrách (loterijní zákon), který se také uvádí pod číslem 186/2016 Sb. Ten účinnosti nabyl v roce 2017.

A mimo jiné ukládá provozovatelům tyto povinnosti:

 • ochrana sázejících a jejich okolí
 • předcházení a potírání sociálně patologických jevů souvisejících s hazardními hrami

Vlastnictví licence

Znamená to tak především, že sázkové kanceláře by měly v první řadě disponovat licencí, kterou uděluje těmto subjektům české ministerstvo financí.

Ověření totožnosti hráčů

Stejně tak v souvislosti s novým nařízením vyplývá pro sázkaře povinnost fyzicky ověřit svou totožnost. Primárně tak hráč předkládá především doklad totožnosti a doklad potvrzující vlastnictví bankovního účtu.

Stanovte si rozpočet pro sázení

Vždy bychom měli mít na paměti, že sázení je zábava. Může jít o aktivitu, která nám zpestří sportovní zážitky.

Nejedná se o zdroj výdělku. Vždy je také na místě si stanovit rozpočet na sázení. Mělo by jít o sumu, o kterou si můžeme dovolit přijít. Sázení tak lze brát v zásadě jako koníčka, do kterého vkládáme peníze a neočekáváme návratnost. Stejně tak bychom si měli uvědomit, že na hraní si zásadně není vhodné půjčovat.

Nejedná se ani o řešení finančních potíží. Ostatně další zásada, která se v souvislosti s prevencí patologického hráčství zmiňuje, také uvádí, že hrát by měl dotyčný jednotlivec výlučně v dobrém psychickém rozpoložení. Hraní neřeší žádné osobní problémy. Stejně tak by měl být konkrétní člověk v dobré psychické kondici. Hraní je tak potřeba vnímat jen jako určitý způsob trávení volného času. Rozhodně nesmí pohltit veškerý náš mimopracovní čas. A už vůbec nesmí samozřejmě do zasahovat do výkonu profese.

Betano tiket

Nastavte si sebeomezující opatření

Sebeomezující opatření neboli herní limity jsou další novinkou, kterou do Česka přinesl nový loterijní zákon. Jedná se o jeden z možných přístupů, který slouží k eliminaci rizikových faktorů hraní hazardních her. Ty si můžete nastavit u konkrétního poskytovatele. Sázková kancelář ani kasino pak tyto hráčem nastavené parametry nemůže svévolně žádným způsobem měnit. Nastavit limit lze do 24 hodin, v případě, že si chce hráč limit změnit nebo zrušit, má na to provozovatel hry ze zákona až 7 dní.

U kurzové sázky jsou limity rozděleny takto:

 • sázek za 1 den
 • sázek za 1 kalendářní měsíc
 • čisté prohry za 1 den
 • čisté prohry za 1 kalendářní měsíc

Značka Betano a bezpečnost

Betano CZ lze zařadit mezi renomované sázkové kanceláře. Patří mezi spolehlivé poskytovatele, kteří za sebou mají příznivé reference a také žádné zásadní problémy. Stojí za ní společnost Kaizen Gaming CZ Ltd. Ta, jak je transparentně uvedeno přímo na webových stránkách, svoje služby v tuzemsku nabízí na základě licence MF-20992/2021/73-29, kterou vydalo ministerstvo financí v únoru 2022.

Co se týče bezpečnosti, Betano nakládá s uživatelskými daty s plnou zodpovědností a deklaruje, že je nevyužívá k žádnému jinému účelu než k tomu, který je zcela nezbytný v návaznosti na povahu poskytovaných služeb. Z hlediska dodržování předpisů týkajících se zabezpečení je nutno uvést, že Betano přímo uvádí, že dodržuje požadavky nejpřísnějších mezinárodně platných norem týkajících se zabezpečení, jmenovitě ISO/IEC 27001:2013 a PCI DSS (Industry Payment Card Data Security Standard). Stejně tak striktně tato společnost přistupuje k ochraně osobních údajů. Kdykoli se uživatel zaregistruje, připojí, provede platby nebo odešle jakékoli citlivé informace, používáme standard SSL/TLS, který šifruje data předtím, než jsou odeslána z jeho osobního počítače.

Jak funguje ověřovací proces u Betana

V první řadě je nutné uvést, že Betano v souladu se stávající legislativou neumožňuje hraní osobám mladším 18 let. Kontrola věku se provádí u osob, které používají platební metody přístupné až od hranice dosažení zletilosti. U platebních metod jiného charakteru Betano uživatele namátkově kontroluje. Betano uplatňuje na své klienty KYC neboli proces ověření účtu. Ten se skládá celkem ze tří kroků:

 • ověření identity prostřednictvím Bank ID
 • nastavení požadovaných limitů
 • ověření platební metody

Hráčské účty, které nebudou v příslušné lhůtě ověřeny mohou být omezeny nebo pozastaveny.

Ověření identity prostřednictvím Bank ID

Tato metoda umožňuje ověřit hráčům svou identitu snadno a bezpečně během několika minut prostřednictvím internetového bankovnictví.

Nastavení požadovaných limitů

Limity se nastavují v sekci „Proces ověření“ na registrovaném účtu. Limity lze nastavit jak pro sázení, tak pro hry ve Vegas.

 • Omezení, která společnost Betano nabízí pro kurzovou sázku:
 • omezení výše sázek za den
 • omezení výše sázek za kalendářní měsíc
 • omezení výše čisté prohry za den
 • omezení výše čisté prohry za kalendářní měsíc

Máte-li pocit, že již vaše hraní překročilo únosnou mez, můžete svůj problém začít řešit s odborníky specializujícími se na léčbu závislostí. Betano uvádí kontakt na Psychiatrickou nemocnici Bohnice a několik dalších organizací, v Česku mimo jiné také na web provozovaný Národním monitorovacím střediskem pro drogy a závislosti.

Ověření platební metody

V tomto bodě musíte ověřit svou platební kartu, bankovní účet nebo jinou platební metodu pomocí vkladu nebo během procesu Bank ID u některých bank. K ověření stačí vklad ve výši pouze 10 Kč.

Autor Sazejme