Sázkařské strategie líných sázkařů

Sazejme
4 června, 2018
310 Zobrazení
Sázkařské strategie líných sázkařů

Rozhodně toto neberte jako útok na tipéry, kteří si nelámou hlavou nějakou strategií nebo money managmentem. Každý ať si sází stylem, který je mu blízký. V tomto článku jen zmiňujeme některé strategie, které právě tito sázkaři používají.

Odkoukání tipů od „experta“

Ano, jedná se jednu z nejrozšířenějších strategií líných sázkařů. Neexistuje zde žádná vlastní analýza nebo hledání informací o daném zápase, zkrátka jej vsadí někdo, koho my považujeme v dané oblasti za odborníka a tak daný tip vsadíme taky. Jak již bylo několikrát napsáno, toto rozhodně není způsob, jak se stát dlouhodobě ziskovými sázkaři. Samozřejmě to je jiné, když vám tipy nabízí profesionální sázkař a vy si za ně musíte připlatit, ale pokud tipy zveřejňuje někdo ve veřejné diskuzi, dá se o daném tipu pochybovat.

Dalším problémem tohoto způsobu sázení je fakt, že za pomoci tipů od někoho jiného nikdy nepřijdete na vlastní systém, který vám vyhovuje a podle kterého byste chtěli sázet. Nezískáte žádné zkušenosti v oblasti hledání informací a pouze slepě přepíšete tip. Pokud se tedy jako sázkař chcete stále zlepšovat, rozhodně jen slepě neopisujte tipy od někoho jiného, ale soustřeďte se na vlastní analýzu a na vlastní hledání relevantních informací k danému zápasu.

Sázení na nejlepší a nejslabší celky

Jistě, nejlepší celky jsou nejlepší proto, že nejspíše ve většině případů vyhrají. Ovšem rozhodně to není ve všech případech. Jako první zádrhel v tomto systému můžeme uvést, že sázení na jasné favority a silné celky je nevýhodné, jelikož na dané týmy jsou většinou velmi malé kurzy, které v sobě jen málokdy ukrývají nějakou hodnotu. Zejména je to vidět u sportů, kde jsou jen dva koncové výsledky, jako například u sázek na volejbal a basketbal. Pokud navíc takové zápasy sázíte bez bližších informací, jistě nemáte tušení, jakou motivaci mají silné celky a zda-li vůbec do zápasu nasazují nejlepší hráče, jenž mají k dispozici.

Ani druhý extrém však není z dlouhodobého hlediska ziskový. Tedy sázení na outsidery, většinou tedy na domácím hřišti. Sázkové kanceláře v posledních letech zapracovali na tom, jaké vypisují kurzy, takže i tato strategie byla úspěšně eliminována. V první řadě, když už se tedy rozhodnete touto strategií zaobírat, je, zjistit si, zda-li outsider v domácím prostředí opravdu vítězí. Dále je jistě důležitý faktor fanoušků a vytvoření atmosféry, pokud na domácí zápas přijde svůj tým podpořit pár desítek fanoušků, jistě to nebude mít takový vliv, jako kdyby bylo pravidelně vyprodáno. Stejně jako u sázení na silné celky je potom důležité si zjistit, zda-li nejlepší hráče týmu netrápí některá zranění a jestli vůbec do daného utkání zasáhnou.

Pro naše slovenské čtenáře: Tento článek o sázkových strategiích je dostupný i ve slovenštině: Stávkové stratégie lenivých stávkarov

Autor Sazejme