Tipsport kurzy – přehled kurzové nabídky

Sazejme
31 července, 2022
1279 Zobrazení
Tipsport kurzy

Kurz představuje pro každého sázejícího mimořádně důležitý údaj. Proč, co všechno se z něj dá vyvodit a jaké kurzy nabízí sázková kancelář Tipsport?

Co je kurz v sázení?

Velmi všeobecně řečeno kurz vyjadřuje příslušný násobek sázky, který sázející může od sázkaře obdržet, pokud správně předpoví budoucí událost. Tímto předmětem sázek může být v praxi široké spektrum různých akcí. Velmi oblíbené je například kurzové sázení na výsledek fotbalového zápasu či tenisového utkání. Tradiční je i sázení na dostihy. V současnosti se však stále častěji sází i na „nesportovní“ události, například na výsledky voleb.

Sport, Kasíno

Tipsport

5/5
  • Silné zázemí mezinárodní společnosti a rozsáhlá hráčská komunita
  • Četné výhody pro hráče v podobě registračního bonusu, věrnostního programu a vstupního bonusu
  • Široká kurzová nabídka s velkým množstvím live sázek a dostupné sportovní přenosy
  • Možnost sázet i asijské handicapy, dostupné využití cash out
Bonus 300 Kč zdarma + až 50.000 Kč na první vklad
Registrace

V praxi tedy je hodnota kurzu vždy vyšší než jedna. Naopak horní hranice pro kurz být stanovena nemusí.

K čemu je dobré znát kurz

Podle kurzu si v první řadě vypočítáte potenciální výhru. Pakliže bychom uvažovali jednoduchý příklad se sázkou 1 000 Kč při kurzu 1,9 bychom v případě výhry měli nárok na výhru ve výši 1 900 Kč neboli 1000 Kč x kurz 1,9. Kurz vám pomůže se účinně rozhodovat při sázení. Sázková kancelář jej totiž stanoví podle jednoduchého pravidla:

Čím vyšší je pravděpodobnost, že daná událost nastane, tím nižší je i vypsaný kurz. Aby pro vás sázení vůbec mohlo mít z dlouhodobého hlediska smysl, je nutné tedy sázet na výhodné kurzy. V praxi tedy na takové, které jsou vyšší, než by vzhledem k pravděpodobnosti dané události měly být.

Jak se kurz počítá

Pokročilý sázející by měl nejen pochopit, co vyjadřuje samotná hodnota kurzu, ale také jak ji sázková kancelář stanovila. Kurz je totiž vyjádřen převrácenou hodnotou pravděpodobnosti. Jedná se tedy o prostý matematický výpočet. Ten pracuje s logikou a zohledňuje i určitou míru nejistoty. Pravděpodobnost se udává jakožto číslo z intervalu nebo pomocí procent, tedy v rozmezí od 0 do 100 %.

K výpočtu sázkového kurzu nám tak může posloužit relativně složitě vyhlížející vzorec:

kurz výhry K = 1 + (prohry+remízy)/výhry = (výhry+prohry+remízy)/výhry = (všechny události)/výhry = 1/výhra).

Podobný výpočet je však spíše ilustrační a uvádíme jej pro názornost. Skutečný bookmaker má k posouzení pravděpodobnosti dané události k dispozici zpracované statistiky a o samotné výpočty se dnes už starají počítače. Je důležité si také uvědomit, že pokud budeme sázkový kurz počítat sami, vyjdou nám mnohem vyšší hodnoty, které by nám v reálném světě žádná sázková kancelář nenabídla. K vypočítanému údaji je totiž samozřejmě ještě nutné připočítat marži dané sázkové kanceláře.

Typy sázkových kurzů

Existuje několik typů sázkových kurzů. Liší se většinou podle toho, ve které lokalitě se používají nejčastěji.

Evropské kurzy

Evropské sázkové kurzy jsou nejčastěji tzv. decimální. Jinak se též označují jako desetinné. Evropské se těmto kurzům říká proto, že se primárně používají v Evropě. A běžně je tak znají sázející i v tuzemsku. Výpočet takového kurzu je velmi jednoduchý, postačí jen 100 % vydělit pravděpodobností, že daný jev nastane. V případě, že máte po ruce kalkulačku, můžete počítat i s ní, pokud disponuje funkcí 1/x.

Zlomkové kurzy

Zlomkové kurzy se někdy také označují jako UK kurzy, protože jsou nejoblíbenější ve Velké Británii. Ovšem i ve své domovině už jsou do značné míry na ústupu vzhledem k tomu, že oproti kurzům desetinným jsou složitější na výpočet. Tento kurz se vyjadřuje ve formě zlomku, tedy například 1/2, 1/4, 2/3, 1/20 atd. Jak z něj poznat, jaká bude výhra? Vezmeme-li v potaz například kurz ¼, v případě výhry by měl sázející nárok na jednu čtvrtinu vsazených peněz.

Americké kurzy

Protože díky internetu mají tuzemští sázkaři přístup i k sázení v zahraničí, mohou se dnes setkat i s kurzy americkými. Ty jsou ale v tuzemských podmínkách stále spíš výjimečné a mohou se zdát složitější. Jejich princip je ale není tak náročný na pochopení. Tento typ kurzu může mít kladnou i zápornou podobu. Záporný kurz vyjadřuje, jak vysoký musíte učinit vklad ve formě sázky, abyste z ní následně získali čistý zisk ve výši 100 Kč. Kladný kurz naopak říká, kolik bude čistý zisk za předpokladu, že si oněch 100 Kč vsadíte a vyhrajete.

Jaké kurzy nabízí sázková kancelář Tipsport

Tipsport nabízí skutečně rozmanité množství kurzových sázek. Nabídka je přizpůsobená návštěvníkům z České a Slovenské republiky a nechybí v ní žádné populární sporty ani ty v celosvětovém měřítku nejdůležitější ligy.

Vypisovány jsou kupříkladu kurzy na střelce gólů v rámci různých hokejových lig, stejně tak si můžete vsadit na výsledek včetně prodloužení nebo výsledek po 60 minutách (SBR – sázka bez remízy). Nechybí ani kurzová nabídka na asijské handicapy, ačkoli ta bohužel není tak komplexní jako v případě zejména zahraniční konkurence.

Nabídka kurzů souvisí především s tím, jak je daná událost populární. U spíše okrajových záležitostí očekávejte základní možnosti v podobě kupříkladu kurzu na vítěze nebo například over/under (počet gólů, gamů atd.). Co se týče výše kurzů, pak lze obecně říci, že čím důležitější je daná soutěž nebo liga, tím vyšší kurz je sázková kancelář ochotná nabídnout. Na jediný tiket lze vsadit až 50 příležitostí (maxikombi), a to už od 0, 01 Kč a při běžných sázkách (SOLO a AKU) činí minimální vklad pouze 1 Kč. Týká se to samzřejme i live sázení.

Maximální možná výhra činí až 10 000 000 Kč. Většina sázek je nabízena nejen v režimu pre-match neboli před zápasem, ale i v režimu live sázení. Můžete si tedy vsadit i v průběhu události (většinou sportovní). Mezi sázkaři platí live sázení za oblíbenou disciplínu kvůli potenciálně lepším šancím na výhru. Je však nutné si rovněž uvědomit, že live sázení má stejně tak svá nesporná rizika.

Sázení s Tipsportem: Slovenská verze tohoto průvodce je dostupná zde: Kurzy Tipsport – prehľad kurzovej ponuky

Autor Sazejme