Proč je lepší vyhnout se velkým zápasům?

Sazejme
4 června, 2018
231 Zobrazení
Proč je lepší vyhnout se velkým zápasům ?

Každá soutěž nabízí svým divákům vyvrcholení v podobě posledního utkání nebo série sezóny. Ať už se jedná o finále Ligy mistrů nebo NBA či Super Bowl. Takové zápasy se těší velkému zájmu veřejnosti a proto je lepší se jim vyhnout.

Neplatí tedy, že by zájem veřejnosti o takovéto sportovní události přímo vyloženě škodil, ale sázkové kanceláře ví, že na takové události si vsadí většina sázkařů a dokonce i ti, kteří běžně nesázejí. A to pro ně představuje žně. Málokdy se totiž stane, že kurzy vypsané na nějaké velké finále, v sobě ukrývají hodnotu. Bookmakeři ví, že ačkoliv na tuto příležitost nevypíší kurzy s hodnotou, lidé je přesto vsadí. A mají pravdu, statistiky je jasně podloženo, že nejsázenější příležitostí je americký Super Bowl a finále NBA, v závěsu jsou potom finále Mistrovství světa ve fotbale a finále Ligy mistrů.

V předchozím článku jsme si také rozebírali, proč dochází k pohybu kurzů. K tomu největšímu pohybu kurzů dochází právě u velkých zápasů a důvod je jasný. Sázkové kanceláře potřebují rovnoměrně rozprostřít výši sázek na dané příležitosti a pohybem kurzů toho snadno docílí. Není tedy neobvyklé, že od vypsání kurzů na některý z velkých zápasů až do začátku tohoto utkání se kurzy mění hned několikrát a mnohdy i oběma směry.

Další věcí spojenou s velkými zápasy, jsou samotné analýzy, které provádějí sázkaři. Nejedná se totiž o klasické zápasy, ale o zápasy mimořádně sledované, což znamená, že se kolem něj točí velké množství informací, které je třeba zjistit a zanalyzovat. Právě to bývá velmi těžké. Ve finálových zápasech se většinou utkávají mimořádně vyrovnané týmy, takže vliv na konečný výsledek můžou mít i naprosté drobnosti. Právě tyto drobnosti však můžou být zahrabány pod velkým množstvím nepodstatných informací a nalézt nemusí být vždy jednoduché.

Závěrem tedy lze říci, že je lepší se velkým sportovním událostem vyhnout, jelikož v takových zápasech nebývá v kurzech hodnota. A pokud tedy již sázkař neodolá nutkání si na daný zápas vsadit, rozhodně by to nemělo být za vyšší vklad. Dodržování money managementu platí zde dvojnásob.

Slovenská verze našeho článku „Proč je lepší vyhnout se velkým zápasům?“ je nyní k dispozici! Prečo je lepšie vyhnúť sa veľkým hrám?

Autor Sazejme