Proč je lepší vyhnout se velkým zápasům ?

Sazejme
4 června, 2018
86 Zobrazení
Proč je lepší vyhnout se velkým zápasům ?

Každá soutěž nabízí svým divákům vyvrcholení v podobě posledního utkání nebo série sezóny. Ať už se jedná o finále Ligy mistrů nebo NBA či Super Bowl. Takové zápasy se těší velkému zájmu veřejnosti a proto je lepší se jim vyhnout.

Neplatí tedy, že by zájem veřejnosti o takovéto sportovní události přímo vyloženě škodil, ale sázkové kanceláře ví, že na takové události si vsadí většina sázkařů a dokonce i ti, kteří běžně nesázejí. A to pro ně představuje žně. Málokdy se totiž stane, že kurzy vypsané na nějaké velké finále, v sobě ukrývají hodnotu. Bookmakeři ví, že ačkoliv na tuto příležitost nevypíší kurzy s hodnotou, lidé je přesto vsadí. A mají pravdu, statistiky je jasně podloženo, že nejsázenější příležitostí je americký Super Bowl, v závěsu jsou potom finále Mistrovství světa ve fotbale a finále Ligy mistrů.

V předchozím článku jsme si také rozebírali, proč dochází k pohybu kurzů. K tomu největšímu pohybu kurzů dochází právě u velkých zápasů a důvod je jasný. Sázkové kanceláře potřebují rovnoměrně rozprostřít výši sázek na dané příležitosti a pohybem kurzů toho snadno docílí. Není tedy neobvyklé, že od vypsání kurzů na některý z velkých zápasů až do začátku tohoto utkání se kurzy mění hned několikrát a mnohdy i oběma směry.

Další věcí spojenou s velkými zápasy, jsou samotné analýzy, které provádějí sázkaři. Nejedná se totiž o klasické zápasy, ale o zápasy mimořádně sledované, což znamená, že se kolem něj točí velké množství informací, které je třeba zjistit a zanalyzovat. Právě to bývá velmi těžké. Ve finálových zápasech se většinou utkávají mimořádně vyrovnané týmy, takže vliv na konečný výsledek můžou mít i naprosté drobnosti. Právě tyto drobnosti však můžou být zahrabány pod velkým množstvím nepodstatných informací a nalézt nemusí být vždy jednoduché.

Závěrem tedy lze říci, že je lepší se velkým sportovním událostem vyhnout, jelikož v takových zápasech nebývá v kurzech hodnota. A pokud tedy již sázkař neodolá nutkání si na daný zápas vsadit, rozhodně by to nemělo být za vyšší vklad. Dodržování money managementu platí zde dvojnásob.

Autor Sazejme