Sázení na NBA

Sazejme
4 června, 2018
378 Zobrazení
Sázení na NBA

Nový ročník zámořské basketbalové NBA se pomalu rozjíždí, tak se pojďme podívat na to, co je důležité při sázení na tento dynamický a rychlý sport.

Síla jednotlivců je rozhodující

Na rozdíl od fotbalu se v basketbalovém světě točí mnohem méně hráčů. Právě proto je zde kladen mnohem větší důraz na jednotlivce a jejich dovednosti. Jestliže se ve fotbale zraní hráč, který je pro tým klíčový, například řekněme Cristiano Ronaldo z Realu Madrid, ostatní hráči sice nedosahují jeho kvalit, přesto jej zbylí členové základní sestavy dokáží nahradit, protože v týmu najdeme minimálně dalších deset silně nadprůměrných hráčů.

V NBA to takto nefunguje a díky platovému stropu ani fungovat nemůže. Ve většině celků nalezneme pouze jednu superhvězdu (LeBron James v Clevelandu, John Wall ve Washingtonu, Kyrie Irving v Bostonu…) a v případě jeho zranění, jej tým rozhodně nedokáže plnohodnotně nahradit. Na další superstar zkrátka není pod platovým stropem místo.

Samozřejmě se mohou stát anomálie jako v případě Golden State, kteří mají v celku dvě skutečné superhvězdy Curryho a Duranta, to však bylo dáno především tím, že prvně jmenovanému dobíhala smlouva, která finančně jeho schopnosti značně podhodnocovala. Od příštího ročníku již tento rozehrávač dostane zcela jinou smlouvu.

Důležité tedy je, nalézt v týmu daný celků superhvězdu a být si jistý, že skutečně nastoupí a předvede maximální výkon. Jen pro ilustraci, po zranění Gordona Haywarda hned v prvním duelu ročníku, stoupl kurz na jeho Boston v následujícím zápase o téměř tři desetiny ! Takto velký vliv může mít absence jednoho hráče.

Sázky na počet bodů určitých hráčů

Ze začátku ročníku tento druh sázky ještě většina sázkových kanceláří nenabízí, ale postupem času se v nabídkách objevovat budou. Sázky na to, kolik daný hráč nastřílí v utkání bodů jsou velmi oblíbené, ale rozhodně ne snadné na tipování. Do hry totiž vstupuje hned několik faktorů. Tím prvním je síla celků, které proti sobě nastupují.

Pokud vámi vsazený hráč hraje za evidentně silnější celek, než proti kterému hraje, dá se předpokládat, že jeho tým se brzy ujme vedení, jenž bude postupem času navyšovat a do hry se tedy spíše než hráči základní pětky zapojí náhradníci. Právě odhad toho, kolik vámi vsazený hráč stráví času na palubovce je klíčoví. A o tom rozhoduje průběh utkání.

Dalším faktorem je to, kdo proti vašemu hráči nastoupí. Zda-li je na jeho pozici v týmu soupeře hráč sice nižší ovšem hbitý a skvělý obranář, nebo sice vyšší hráč, který je však nemotorný a body přes něj půjdou dávat snadno. Pozor je třeba si dávat například na týmy jako je San Antonio, které má ve svém středu Leonarda, pravděpodobně nejlepšího obránce celé NBA.

Právě on nastupuje na nejlepší hráče soupeře, i když nehrají na jeho postu. Na závěr je taky dobré, podívat se, jak se vašemu hráči vedlo v souboji s týmem, se kterým má hrát, v minulých měsících a letech. I z těchto údajů lze vyčíst zajímavé statistiky.

Vyčerpanost týmu a celková morálka

V NBA není výjimkou, že týmu hrají třeba tři zápasy během čtyř dnů. Právě v takovýchto situacích se rodí nejvíce překvapivých výsledků. Hráči jsou unavení, důležité borce třeba dokonce trenér šetří a tak i favorit může zaváhat proti papírově slabšímu celku. Týmy pravidelně také vyráží na tzv. venkovní tripy. Kdyby během několika dnů sehrají zápasy na palubovkách soupeřů. Před sázkou je tedy dobré ujistit se, že celek není například na konci takového tripu, kdy běžně docházejí síly.

Co se týče morálky a celkové nálady v týmu, není překvapení, že nejvíce informací se objevuje na sociálních sítích. Právě ty je třeba sledovat, pokud chcete úspěšně sázet na NBA. Ať už to jsou twitterové účty jednotlivých hráčů nebo reportérů, které sondují dění kolem celé ligy. Právě zde se také nejčastěji objevují čerstvé informace o zraněních či možných přestupech.

Live sázky na NBA

Jak již bylo napsáno na začátku, basketbal je rychlá a dynamická hra. Díky tomu se velmi rychle mění kurzy na dané příležitosti během live sázek. Pro bookmakery je zde poměrně těžké, reagovat na každou změnu na hřišti a tak si zde dovede zkušený sázkař proti sázkovým kanceláří nahnat určitý náskok.

Pro tento druh sázky je však klíčový především přímý přenos, na který se tipér kouká. Některé sázkové kanceláře sice nabízejí živá stream, ale ten bývá oproti realitě opožděn a tím získává náskok bookmaker, který má tedy více času na tvorbu kurzů.

Za cenu lehce pod čtyři tisíce, se dá pořídit NBA League Pass, přístup ke všem zápasům v sezóně NBA. Živé streamy, které nejsou opožděné a zároveň jsou ve vysoké kvalitě, jistě zaujmou každého sázkaře.

Pak bude jen na vás, jaký druh sázek budete chtít u live sázení preferovat. Poměrně často se lze setkat se sázkami například na počet bodů v zápase. Jelikož se kurzy na takové příležitosti velmi rychle mění, je zde i velká možnost tzv. sure betů, tedy sázek, kde nemůžete prohrát. To už pak ale samozřejmě záleží na preferencích každého tipéra.

Preferujete slovenský jazyk? Tento článek o sázení na NBA je pro vás: Stávky na NBA

Autor Sazejme