Sázkové kanceláře a marže

Sazejme
4 června, 2018
272 Zobrazení
Sázkové kanceláře a marže

Při výběru své sázkové kanceláře by marže měla být jedním z nejdůležitějších kritérií, podle které by se měli sázkaři rozhodovat, u které sázkové kanceláře sázet budou a u které ne. Co to tedy vlastně ta marže je?

Marže je procentuální podíl, který si bere sázková kancelář za to, že sázkaři zprostředkovává sázky. V ideálním světě by tedy mělo platit, že pokud se hraje tenisový zápas dvou naprosto vyrovnaných hráčů, na oba by měl být kurz 2,00. Je jisté, že takový kurz jste pravděpodobně nikdy neviděli. A je to právě z toho důvodu, že marže snižuje kurzy na zápasy. Pokud byste tedy vsadili na oba hráče ze zmíněného příkladu stejnou částku, nic byste neprohráli, samozřejmě ani nic nevyhráli. To se ovšem sázkovým kancelářím nevyplatí. A tak by na podobný zápas vypsala kurzy například 1,9 na oba hráče.

Pokud byste za dané situaci na oba hráče opět vsadili stejnou částku, již byste byli v mínusu. Zde by se tedy projevila marže sázkových kanceláří. Právě u těchto vyrovnaných zápasů jde potom nejlépe zjistit, jak vysokou marži má daná sázková kancelář. Mnohdy je k vidění například obrázek, že na dva vyrovnané hráče jsou kurzy 1,85 a 1,85. Přitom by měly být na oba hráče kurzy 2,00. Snadno pak vypočítat, že marže takové sázkové kanceláře je 15 %. A je tedy jasné, že u takové sázkovky se sázet rozhodně nevyplácí.

I přes odchod zahraničních sázkových kanceláří po změně zákona, působí v naší republice dostatek sázkových kanceláří, aby díky konkurenčnímu boji byla marže stále nižší. V nedávné době navíc vtrhla na trh sázková kancelář Maxi tip, které nabízí vynikající kurzy a jejich marže je tedy opravdu nízká.

Právě proto je třeba si sázkové kanceláře pečlivě vybírat. Dříve se kromě marže také hledělo na manipulační poplatky, které také snižovaly zisk. Ty už dnes prakticky žádná sázková kancelář nemá, alespoň co se týče sázení na internetu. U našich vodách je tedy jedna z nejlepších sázkových kanceláří právě příchozí Maxi tip, ale i ostatní konkurenti nejsou o moc pozadu. Ze zahraničních sázkovek nelze nezmínit Pinnacle, ten má marži opravdu minimální a jedná se o sázkovou kancelář, která je předně určena již opravdovým profesionálům.

Slovenská verze tohoto průvodce je dostupná zde: Bookmakeri a marže

Autor Sazejme