Jak sázet na týmy, které hrají evropské poháry?

Sazejme
4 června, 2018
239 Zobrazení
Jak sázet na týmy, které hrají evropské poháry ?

Každá soutěž má svá specifika. Výjimkou není ani Liga mistrů nebo Evropská liga. Týmy, které v těchto soutěžích hrají, by měly dodržovat určitá pravidla, pokud chtějí být úspěšní. Na některé tyto specifika se v tomto článku podíváme.

Důležitost domácího hřiště

Snad ještě více než při zápasech v domácí lize, je v evropských pohárech důležití výhoda domácího hřiště. Jelikož se jedná o evropské poháry, kluby se utkávají s týmy z jiných lig a soutěží, což logicky znamená i větší zájem fanoušků. Je již tradicí, že na evropské poháry chodí po celé Evropě daleko více fanoušků než na domácí ligu.Takže zvládat zápasy na domácím hřišti je základ, pokud chce být celek v evropských pohárech úspěšný.

Důležitost aktuální formy

I v evropských pohárech na sebe můžou týmy narazit opakovaně a rozhodně nechceme tímto říct, že význam vzájemných zápasů je nulový. Aktuální forma celků je však daleko důležitější. Mnohdy se totiž vyplatí daleko více vsadit na papírově slabší tým, který si však z ligy přináší do pohárů i skvělou formu, než na trápícího se papírového favorita. Aktuální forma je tedy další důležitý aspekt, jenž je třeba sledovat. Užitečné je využívat i další pomůcky pro úspěšné sázení.

Motivace týmů

K velmi zajímavým a nečekaných výsledkům dochází především ke konci základních skupin Ligy mistrů nebo Evropské ligy. Zde již totiž bývají karty rozdané a je jasné, že některé celky i přes výhru v posledním zápase již nemají šanci postoupit dále.

Pro takový tým se tedy zápas stává „zbytečným“ a namotivovat se na takový zápas může být velmi obtížné. Fungovat to může samozřejmě i tak, že týmy již mají jistotu postupu a tak nemusí odehrát poslední zápasy na sto procent. V takovém případě se běžně stává, že trenér ani nenasazuje nejsilnější možnou sestavu a může některé hráče šetřit na domácí soutěž.

Dalším specifikem, na který bychom rádi upozornili, je rozdíl mezi Evropskou ligou a Ligou mistrů. Především co se týče toho, jak k nim některé kluby přistupují. Pro přední evropské celky je často obtížné hrát jen Evropskou ligu a tak prohrávají i s papírově jasně slabšími celky. Především anglické týmy jsou tímto přístupem známé, že pokud se nejedná o Ligu mistrů, jejich motivace rychle klesá a dochází k překvapivým výsledkům.

Zápasy hrající se před evropskými poháry

Poslední věc, kterou je třeba s evropskými poháry zmínit, je také to, jak se týmy staví k zápasům v domácí lize, které předcházejí zápasům v evropských pohárech. Asi pro každý celek je priorita úspěšné vystupování v Lize mistrů a tak není divu, že trenéři v domácích soutěžích často míchají se sestavou víkend předtím než se hraje Champions League. I na tento trend je třeba dát si pozor, jelikož trenéři často šetří klíčové hráče na evropské poháry a do domácí ligy nastupují hráči kvalitativně horší. Pak může docházet k překvapivým výsledkům.

Před vsazením je tedy opět třeba se podívat na to, zda-li klub nečeká v týdnu zápas v evropských pohárech, jakou zde bude mít motivaci a jak pravděpodobné je, že trenér nasadí nejlepší sestavu i na víkendové utkání domácí ligy.

Jste ze Slovenska a zajímáte se o sázení online? Máme pro vás slovenskou verzi tohoto článku: Ako vsádzať na tímy, ktoré hrajú európske poháre?

Autor Sazejme