Zápasy jasných favoritů s outsiderem

Sazejme
4 června, 2018
238 Zobrazení
Zápasy jasných favoritů s outsiderem

Na takových zápasů narazíte především během víkendech na celé desítky. Jednoznačný favorit se utká s celkem, který co do kvality svému soupeři nemůže konkurovat. Vítěz by měl být tedy jasný. Ne vždy tomu tak ale je.

Psychická stránka je důležitá

Proč tedy občas i mnohem kvalitnější celky prohrávají s jasným outsiderem. Velmi často je totiž přehlížena stránka psychická a stránka motivace jednotlivých hráčů a týmů, což může mít pro sázení na favority obrovský dopad.

Nejen, že může dojít k podcenění soupeře ze strany kvalitnějšího celku, ale také se stává, že lepší tým nechává v nedůležitých zápasech odpočinout své největší hvězdy, případně jim dává prostor, aby doléčily své zranění. Právě proto je velmi důležité i před zápasem, který se zdá být jasný, shánět informace, v jaké sestavě celky nastoupí. To může dost napovědět o tom, jak oba týmy k zápasu přistupují.

Jako příklad si může uvést například několik situací, kdy Real Madrid nastoupil v domácí lize proti jednoznačně slabšímu celku. Bílý balet však za pár dnů čekal prestižní souboj v Lize mistrů a tak v domnění, že zápas v domácí lize proti slabšímu soupeři vyhrají, nechal odpočívat své hvězdy.

To sice automaticky neznamená, že Real Madrid musí prohrát proti komukoliv, když nenasadí nejlepší hráče, rozhodně to je však důležitá indície například proto, aby se sázkaři tomuto zápasu vyhnuli, jelikož hrozí, že Real Madrid může ztratit body.

Motivace je klíčem

Pokud jsme se bavili o motivaci, vůbec není pochyb o tom, že jakýkoliv menší klub, který hraje proti silnému celku, má maximální motivaci. Lze k tomu připočíst také fakt, že v drtivé většině případů menší kluby hrají pouze domácí soutěž a soustředí se tedy pouze na ní. Velké kluby se během roku zapojí do několika soutěží a tak tříští síly mnohem více než outsideři.

Opět je zde však třeba podotknout, že ani maximální motivace nemusí nahradit samotnou kvalitu, právě proto většinu zápasů jasných favoritů proti outsiderům vítězí sice méně motivovaný, ale kvalitnější celek. Je však možné zde nalézt určité vzorce a indicie, kdy je možné, že favorit ztratí body s hůře postaveným celkem.

Pro ty, kdo preferují sázení ve slovenštině: Zde je slovenská verze našeho průvodce: Zápasy medzi jasnými favoritmi a outsidermi

Autor Sazejme