Sportovní sázení a pověrčivost

Sazejme
4 června, 2018
273 Zobrazení
Sportovní sázení a pověrčivost

Pravděpodobně každý sázkař má nějaký svůj rituál nebo zvláštnost, o které si myslí, že mu přináší štěstí. Na tom samozřejmě není nic špatného, ovšem až do chvíle, kdy pověrčivost začne ovlivňovat naše sázkařská rozhodnutí.

Je opravdu k nevíře, kolik sázkářů je schopno dělat ty nejrůznější rozhodně nedospělé věci, jen aby měli pocit, že pro výhru celku, na který si vsadili, udělali opravdu všechno. Výjimkou zde nejsou ani případy, kdy tipér navlékne své týden staré spodky, aby v nich mohl vsadit zápas, nebo že má na hlavě pokrývku hlavy z mládí, o které si myslí, že mu nosí štěstí. Svým způsobem se vlastně nejedná o nic špatného, pokud se to drží v této rovině. Je-li zápas vsazené a my jen děláme určité rituálky na podporu našeho tipu. Problém však nastává, když jsme pověrčivý ještě před vsazením nějakého zápasu a pověrčivost ovlivňuje naše rozhodování na koho vsadit a na koho ne.

Například sledování svého zápasu v televizi by bylo pro mnoho sázkařů doslova utrpení a rozhodně znamením, že jejich sázka nevyjde. Naopak jiní sázkaři věří, že pokud se na svůj zápas v televizi dívat budou, jejich tým vyhraje. A zde se právě dostáváme k danému bodu.

Pokud si nejsem jistý, kdo daný zápas vyhraje, ale vím, že jej budou dávat v televizi, nic to nemění na tom, že bychom tip dávat neměli, jelikož o vítězi nejsme zcela přesvědčeni. Právě v těchto chvílích je třeba zahodit pověrčivost a víru, že například, když se budu na daný zápas dívat, vyhraje přesně ten, na koho vsadím, ať už vsadím na kohokoliv. Je to jedno ze základních sázkařských přikázání.

To jsou chyby, kterých se dopouštějí především začínající a nezkušení sázkaři. Je to znak jakési nevyspělosti v oboru sázení. U opravdu profesionálních sázkářů toto chování jistě neuvidíte. Snažte se ho tedy také vyvarovat. Jak bylo řečeno, na rituálech není nic špatného, pokud tím chceme podpořit svou již podanou sázku, ale žádná pověrčivost nám nesmí říkat, jaký zápas vsadit můžeme a jaký ne. Zde přichází ke slovu pouze poctivá analýza a statistiky, podle kterých se rozhodneme, jak k zápasu přistoupit.

Chcete si přečíst náš článek ve slovenštině? Tady je slovenská verze: Športové stávky a povery

Autor Sazejme