Největší chyby při sázení na tenis

Sazejme
4 června, 2018
194 Zobrazení
Největší chyby při sázení na tenis

Stejně jako u dalších sportů má i tenis své temnější strany. Je sice možné, udělat ze sázení na tento sport zlatý důl, pokud se ovšem nevyhnete následujícím chybám, budete na něm prodělávat.

Outsideři na velkých turnajích

Ano, právě na outsidery proti favoritům na velkých turnajích sází poměrně dost sázkařů. A přicházejí tak zbytečně o peníze. Je sice pravda, že na outsidery jsou právě na větších turnajích lepší kurzy, ale to právě kvůli tomu, že zde mají ještě menší šanci na výhru než na turnajích malých. Tam dochází k překvapení velice často, na poměry tenisu. Na velkých turnajích se tak ale děje málokdy. Právě na Grand Slamech jsou všichni přední hráči maximálně motivování a jen málokdy dovolí, aby je vyřadil horší hráč.

Rozdíl oproti menším turnajům je také v tom, že na velkých turnajích se hraje na tři vítězné sety. Horší hráč může vyhrát nad silnějším soupeřem, když má velké štěstí, ale jen málokdy, prakticky vůbec, se nestává, aby se ho štěstí drželo tak dlouho, aby dokázal vyhrát zápas na tři sety. V kostce tedy lze říci, že na outsidery se na velkých turnajích opravdu nevyplatí sázet.

Rozdílnost povrchů

I špičkoví hráči mají své oblíbené povrchy. Ano, sice dokáží vyhrávat i na jiných površích, jinak by v žebříčku nebyli vysoko, ale na některých jsou zkrátka lepší a na některých horší. Právě i tento trend je třeba sledovat. Antuka je třeba známá tím, že míček skáče hodně vysoko a povrch je celkově pomalý, přesně opačnou charakteristiku má například tráva. Takže hráč, který je doma na antuce, může na travnatém povrchu třeba i jednoznačně prohrát s hráčem, který je co do kvality sice srovnatelný, ale preferuje rychlejší povrchy jako je třeba tráva.

Oblíbení hráči

Toto je obrovským problémem. Každý, kdo tenis sleduje, si jistě po čase udělá o jednotlivých hráčích své mínění a stanou se tak buď jeho oblíbenci nebo hráči, které zrovna nemusí. Ale sázet podle těchto preferencí je naprostý nesmysl. Je třeba sledovat hráčovu formu, povrch, na kterém se hraje, vzájemné zápasy a další detaily a podle těchto atributy a statistik se potom rozhodnout, na koho vsadit. Zkrátka je třeba se oprostit od toho, kdo je váš oblíbenec a kdo ne a sázet racionálním rozumem a ne podle emocí.

 

Slovenská komunito sázkařů, pozor! Zde je slovenská verze článku o Největších chybách při sázení na tenis – Najväčšie chyby pri stávkovaní na tenis

Autor Sazejme