Tabulka Tipsport extraligy

Sazejme
14 září, 2022
1079 Zobrazení
Tabulka tipsport extraligy

Extraliga ledního hokeje je nejvyšší soutěž v ledním hokeji, která je pořádána v České republice. Od sezony 2010/11 nese soutěž název Tipsport Extraliga. Extraligu zatím hrálo 24 klubů a pouze pět z nich hraje českou soutěž nepřetržitě od vzniku extraligy v roce 1993. Jsou to týmy HC Sparta Praha, HC Dynamo Pardubice, HC Škoda Plzeň, HC Verva Litvínov a HC Vítkovice Ridera. Česká Tipsport extraliga bývá považovaná za pátou nejlepší na světě.

Systém soutěže a tabulka Tipsport extraligy

Základní část Tipsport extraligy se hraje vždy od září do února. Týmy z tabulky Tipsport extraligy se utkají každý s každým a celkem čtyřikrát za sezonu. Následuje předkolo play-off, kde se utká pátý tým s dvanáctým, šestý tým s jedenáctým, sedmý s desátým a osmý s devátým umístěným klubem v tabulce Tipsport Extraligy po základní části. Hraje se na 3 vítězné zápasy.

Sport, Kasíno

Tipsport

5/5
Bonus 300 Kč zdarma + až 50.000 Kč na první vklad

Poté následuje play-off, kdy hraje první s nejhůře umístěným vítězem předkola, druhý s druhým nejhůře umístěným vítězem předkola, třetí s druhým nejlépe umístěným vítězem předkola a čtvrtý s nejlépe umístěným vítězem předkola. Poté se hraje na čtyři vítězné zápasy, čtyři kluby postoupí do semifinále a výherci semifinále postoupí do finále. Vítěz finále se oficiálně stává mistrem Tipsport extraligy. Finální druhé až desáté místo tabulky se rozhodne na základě úspěšností týmů v play-off.

Informace a pravidla Tipsport extraligy 2022/2023

Tipsport extraliga má pro nadcházející sezónu v základní hrací části naplánováno 52 kol, tedy o 8 méně oproti loňským 60. S každým ze soupeřů z tabulky týmy odehrají celkem čtyři utkání, a z toho dva doma a dva venku. Masarykův pohár pro vítěze základní části získá první tým tabulky na konci ročníku Tipsport extraligy. Od 8. března příštího se bude hrát play-off. První čtyři týmy postoupí do čtvrtfinále play-off, kde budou čekat na své soupeře v podobě vítězů předkola.

Co se týká bodování týmů v zápasech, tak i pro následující sezónu zůstávají pravidla neměnná. To znamená, že tým vždy obdrží 3 body za výhru v základní hrací době, 2 body za vítězství po prodloužení nebo nájezdech, 1 bod za prohru po prodloužení nebo nájezdech a 0 bodů za prohru po základní době. Pokud nastane remíza, tak se hraje pětiminutové prodloužení s pravidlem zlatého gólu, poté pak nájezdy.

Vítězové play off extraligy v minulém ročníku

V sezóně 2021/2022 ovládl tabulku Tipsport extraligy již potřetí v řadě Třinec, který si ve finále poradil se Spartou 4:2 na zápasy. Historicky už třinečtí oceláři získali čtyři mistrovské tituly a pomalu se přibližují Vsetínu, který se na přelomu tisíciletí stal mistrem hned šestkrát. Poslední roky však Vsetín hraje druhou nejvyšší ligu a ostatní týmy je mohou ve statistikách dohnat.

Tipsport extraliga 2022/2023

Tipsport extraliga ledního hokeje je česká nejvyšší hokejová soutěž, kterou v ročníku 2022/23 bude hrát 14 týmů. Třinec bude obhajovat mistrovský titul a poslední tým tabulky Tipsport extraligy čeká baráž o udržení. Podívejte se na aktuální program, tabulku i další informace o jedné z nejlepších evropských hokejových lig.

Aktuality Tipsport extraligy 2022/2023

Velká očekávání budou i letos kladena na aktuálního trojnásobného mistra z Třince a obhajoba vítězství v základní části čeká Hradec Králové. Tyto týmy spolu se Spartou Praha jako vicemistrem nás tyto tři týmy budou zastupovat v Hokejové lize mistrů. Minulý ročník v Tipsport extralize hrálo 15 týmů a poslední Zlín sestoupil do 1. ligy.

Kvůli nižšího počtu účastníků letos dojde k úpravě pravidel a poslední tým po základní části bude baráž o udržení hrát s vítězem play-off 1. ligy. David Krejčí se po roce vrací zpět do zámořské NHL a odchází také lídr statistik Filip Chlapík. V nadcházející sezóně 2022/23 ovšem do Tipsport extraligy zasáhne i legenda Jaromír Jágr, jehož Kladno se po roce vrátí do zrekonstruované domácí arény.

Baráž o českou hokejovou Tipsport extraligu

Žádnému z družstev v letošním ročníku nehrozí automatický sestup. Poslední tým tabulky Tipsport extraligy po základní části sehraje extraligovou baráž s šampionem 1. ligy. Oproti předchozímu ročníku to je podstatný rozdíl, jelikož Zlín sestoupil a Kladno muselo svou extraligovou pozici hájit v barážové sérii s Jihlavou.

V průběhu posledních let baráž o Tipsport extraligu několikrát změnila svůj formát. V ročníku 2019/20 se baráž nehrála vůbec a celek s nejméně body tehdy rovnou sestoupil. Do první ligy, tedy o úroveň níže se v této sezoně přesunul tým Jaromíra Jágra, tedy Kladno. Hned o rok později se ovšem legendární klub vrátil zpět. V ročníku 2020/21 se Tipsport extraliga nedohrála a žádný tým nesestupoval, proto sezónu 2021/22 odehrálo 15 týmů a Zlín sestoupil do 1. ligy. A dodejme ještě, že všechny zápasy extraligy můžete sledovat i na Tipsport livescore – stejně tak i výsledky všech ostatních zápasů které se právě hrají.

Kanadské bodování hráčů

Individuální statistiky hráčů každoročně nechybí ani v české Tipsport extralize a pravidelně se vyhlašuje například nejlepší střelec sezony. Hodnotí se součet vstřelených branek a gólových přihrávek a závod o nejlepšího gólového střelce sezóny. V loňské sezóně bodování i tabulku střelců ovládl Filip Chlapík ze Sparty.

Rekordy Tipsport extraligy

Včetně nadcházejícího ročníku si hokejovou Tipsport extraligu za její historii zahrálo 24 různých klubů. Rekordmany jsou v počtu odehraných kol jsou Pardubice, Litvínov, Plzeň, Sparta Praha a Vítkovice. Tyto týmy v letošní sezóně nastoupí již ke třicátému ročníku v nejvyšší soutěži. Do nedávna mezi ně patřil také Zlín, ten ovšem v minulé sezóně sestoupil do 1. ligy.

Autor Sazejme