Tipsport live sázky

Sazejme
24 srpna, 2022
438 Zobrazení
Tipsport live sazky

Takzvané živé sázení nebo live sázky jsou oblíbeným a značně specifickým typem sázení. Jakým způsobem lze sázet v tomto režimu se sázkovou kanceláří Tipsport?

Jak vznikly a jak se rozvíjely live sázky?

Oproti klasickému předzápasovému sázení nabízí live betting neboli živé sázení mnohem více možností. Jedná se o velmi populární formu, která podle dostupných informací momentálně tvoří více než polovinu celkového objemu všech sázek. Jedná se o nový formát, který svou popularitu nabyl s rozvojem online sázení. Technická náročnost a značná proměnlivost situace, na kterou je nutné reagovat i rychlost změny kurzu, prakticky určily, že tyto sázky lze realizovat především ve virtuálním prostředí.

Bonus 300 Kč zdarma + až 50.000 Kč na první vklad
Registrace

Tradice live sázení je samozřejmě o něco delší, nicméně v samém počátku rozhodně nešlo o žádným způsobem seriózně pojaté sázení. Hrálo se povětšinou v barech, mnohdy tzv. „načerno“ a obvykle navíc klasicky o „panáky“. Live sázení nabylo na značné popularitě i v Česku a vybírat si tak můžete ze stovek zápasů u široké škály sázkových kanceláří včetně populární značky Tipspot. Prakticky dnes už neexistuje bookmaker, který by tento typ sázení nenabízel.

Co jsou live sázky?

V principu jsou live sázky takové sázky, které může hráč vsadit naživo během zápasu, na rozdíl od tzv. pevných kurzů neboli fixed odds. Jsou tedy ve srovnání s klasickým sázením mnohem dynamičtější. Výhodou je tak nejen to, že si díky nim můžete přijít na atraktivní výhry, ale prakticky ihned se jako sázející dozvíte, jakého úspěchu vaše snažení doznalo.

Rychlost však otevírá prostor pro chyby, a to jak na straně sázejícího, tak na straně samotné sázkové kanceláře. Mnozí sázející proto využívají tuto situaci jednoznačně ve svůj prospěch. Dostatek času totiž jednoduše umožní sázkové kanceláři využít veškeré dostupné možnosti, tedy zejména sledování pohybu kurzů a spuštění specializovaných algoritmů.

To vede k tomu, že poskytovatelé vypisují v předzápasových sázkách přesné kurzy. To oproti tomu pro sázejícího prakticky značí, že šance na nalezení výhodného kurzu se citelně snižuje. Sázková kancelář by musela jedině vypsat některý z tzv. value bettů. Live sázení sázkové kanceláři tuto výhodu sebere. Počítačové algoritmy nemají ani dostatek detailů k tomu, aby dokázaly zápas analyzovat a nemohou ani reagovat na události typu zranění. To sázkařům otevírá netušené příležitosti.

Typy live sázek

Vsadit si můžete hned několik typů live sázek:

  • Sázky na vítěze zápasu
  • Sázky na počet gólů (Under/Over)
  • Handicapové sázky (handicapy)
  • Sázky na střelce
  • Sázky na poločas

Pro koho jsou vhodné live sázky a proč

Live sázky vyžadují skutečně zkušeného hráče, který umí hru kvalitně „číst“. Do předzápasových sázek významnou měrou vstupuje náhoda. Ta ovšem svou roli sehrává i v případě live sázení. Experti dokonce vypočítali, že náhoda může sehrávat roli v až plných 40 %. Zkušený sázkař si však dokáže v průběhu hry všimnout celé řady detailů, které mu jsou schopny napovědět.

Nicméně ani zdatný sázkař svou pozornost nezvládne zcela rozmělnit, proto je na místě v tomto režimu sázet ideálně na jeden zápas, maximálně na dva.

Kriticky důležité je tak zejména u těchto sázek dodržování money managementu. Specifická strategie by se navíc měla uplatnit inviduálně u každého sportu. Důležité je rovněž sledovat hru až do konce, abyste měli jistotu, že jí v plné míře rozumíte a skutečně se vám podařilo odstínit všechny drobné nuace, které by vám k výhře mohly pomoci.

V předzápasových sázkách roli sehrává řada nepředvídatelných faktorů, které nemůžete odhadnout včetně například strategie trenéra nebo emoce samotných hráčů. Emoce jsou poměrně důležité i při live sázení, zvláště patrné je to například v tenise, kde stabilní psychika hráče výrazně rozhoduje o úspěchu.

Jak sázet u sázkové kanceláře Tipsport?

Pro live sázení jsou vymezeny samostatné sekce. Konkrétně u Tipsportu ji naleznete jednoduše v horním menu pod záložkou Live. Zde najdete výpis oblíbených sportů a můžete jednotlivé sázky dále filtrovat podle úrovně soutěže.

Výhodou live sázení je i to, že můžete nejen v reálném čase sázet, ale taktéž lze zápasy přímo sledovat prostřednictvím live streamingu zcela zdarma. V rámci Tipsportu lze pomocí filtru „stream“ vyhledat právě pouze zápasy s možností online streamování. V této sázkové kanceláři naleznete možnost sázení a streamů u většiny běžných sportů a lig.

Běžně tak je k dispozici například fotbal, hokej, tenis, basketbal, baseball, Formule 1, MotoGP, biatlon, rugby, stolní tenis, esporty nebo volejbal. Nabídka zápasů na Tipsportu prakticky dokáže konkurovat těm nejlepším světovým sázkovým kancelářím. Rozmanitá nabídka není jedinou předností. Konkrétně v případě sázkové kanceláře Tipsport ze zkušenosti vyplývá, že patří i k provozovatelům s nejvyšší tolerancí vůči ziskovým sázkařům.

Jaké nevýhody mají live sázky?

Live sázení však má i některé zásadnější nevýhody. Přijetí sázky může v první řadě až několik vteřin trvat. Za tuto dobu se přitom může kurz změnit nebo je v některých případech dokonce definitivně stažen z nabídky.

Ne vždy je taktéž sázení v live režimu možné. Typicky jsou tyto sázky nedostupné u různých poměrně důležitých událostí typu gól, červená karta nebo pokutový kop. Úskalím může být i to, že nemáte dostupný přímý přenos a sledovat lze pouze takzvané Match Trackery. To je v podstatě pouze grafická animace dění na hřišti. Nevýhodou je, že tracker je oproti reálnému zápasovému přenosu opožděný až o několik minut. Podstatnou nevýhodou je taktéž emocionální stránka.

Živé sázení vyžaduje stejnou zevrubnou analýzu jako sázky klasické. Live sázky jsou zkrátka pověstnou hrou nervů, která se příliš nehodí pro všechny, kteří nedokáží udržet na uzdě své emoce a nejsou dostatečně disciplinovaní. A svou roli sehrává pak i časová náročnost takového sázení. U pre-match sázek většinou není vyžadováno, abyste se jim s takovou intenzitou věnovali.

Online live sázení s Tipsportem v slovenštině? Ano, máme to! Přečtěte si naši slovenskou verzi: Tipsport live stávky

Autor Sazejme