Proč je lepší vyhnout se velkým zápasům?
Každá soutěž nabízí svým divákům vyvrcholení v podobě posledního utkání nebo série sezóny. Ať už…
Liga mistrů je stejně jako ostatní soutěže velmi specifická. V tomto článku se dozvíte, jakými trendy oplývá a na co si dám při sázení na nejprestižnější klubovou soutěž na světě pozor.
Ačkoliv si můžete myslet, že se jedná o jakési klišé, není tomu tak. Zkušenosti hrají totiž v této soutěži obrovskou roli. Za poslední dvacet let totiž hned 65% vítězů bylo rok před svým triumfem minimálně v základní skupině. Pokud se nebudeme dívat tak daleko do historie a jako vzorek použijeme pouze posledních deset let, procentuálně se to zvedne až k číslu 90. Je tedy jasné, že nezkušený tým má jen malou šanci na to, že by mohl v Lize mistrů triumfovat.
Dalším důležitým ukazatel je forma v domácí lize. Opět si zde vezmeme na pomoc procenta. Hned 80% vítězů Ligy mistrů za poslední dekádu, skončilo ve své lize na prvním nebo druhém místě. To jasně značí, že vítězné celky mají dostatečně široký a kvalitní kádr na to, aby mohly být konkurenceschopní na dvou frontách na jednou, tedy jak v domácí lize tak v prestižní Lize mistrů.
Další raritou je, pokud Ligu mistrů dokáže vyhrát celek, který se jí zúčastní poprvé. Naposledy se to povedlo v roce 1992 Barceloně. Nyní je už tento scénář prakticky nemožný, jelikož kluby, které se Ligy mistrů pravidelně účastní, jsou natolik silné, že žádného nováčka na úplný vrchol zkrátka nepustí. Zajímavostí jistě také je fakt, že za posledních dvaadvacet let dokázali poprvé v klubové historii vyhrál Ligu mistrů pouze tři týmy, Marseille v roce 1993, Dortmund v roce 1997 a Chelsea v roce 2012. Z toho také jasně vyplývá, že o nejprestižnější klubovou trofej se nejčastěji dělí zkušené a ostřílené celky.
Na kvalitu předvedené hry má obrovský vliv taky kvalita trenéra daného mužstva. I v tomto bodu zmíníme zajímavou statistiku. Hned šest z posledních osmi triumfujících trenérů, nevyhrálo Ligu mistrů poprvé. To znamená, že zkušenosti nejsou třeba jen na hřišti, ale také za postranní čárou, kde je vymezené území pro trenéra.
A jako poslední můžeme uvést, že dobrým indikátorem, jestli má klub šanci v Lize mistrů uspět, je jeho forma v základní skupině. Hned dvě třetiny týmů, které za posledních dvacet Ligu mistrů ovládly, totiž vyhrály i svou skupinu. Z toho tedy opět lze vyčíst, že jen málokdy se k triumfu dostane celek, který se na začátku ročníku trápí a do vyřazovacích bojů postoupí těsně z druhého místa v základní skupině. V každém případě pozor na emoce – při sázení na ligu mistrů, stejně tak ale i na jakýkoliv jiný zápas, se vyhněte sázení na základě emocí. Držte se své strategie a svých zásad.
Sázíte online ve slovenštině? Čtěte náš článek ve slovenské verzi a získejte užitečné informace: Na aké faktory sa zamerať pri stávkovaní na Ligu majstrov?