Emoce a sportovní sázení

Sazejme
4 června, 2018
196 Zobrazení
Emoce a sportovní sázení

Emoce ke sportovnímu sázení patří. Rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými sázkaři je především v tom, jak dokážou s těmito emocemi naložit. V tomto článku si ukážeme některé situace, do kterým se sázkaři běžně dostávají a jak na ně správně reagovat.

Strach je přítel vítězů?

Známá kniha Markéty Hůrkové a Mariána Jelínka nese název strach je přítel vítězů. Ano, ve světě vrcholového sportu to do jisté míry dává smysl, jak popisuje i samotná kniha.

Ovšem ve světě kurzového sázení toto pravidlo rozhodně neplatí. Strach vás může paralyzovat a právě na základě strachu se podávají ty nejhorší sázky. Pokud má totiž sázkař strach z podání jakékoliv sázky, může až příliš dlouho váhat a šance mu mohou protékat mezi prsty.

Účinným nástrojem jak se strachu zbavit je opět železná pravidlo sázení. Nesázej peníze, které si nemůžeš dovolit prohrát. Jistě, žádný sázkař není rád, když prohrává peníze, ale jistě se jinak dívá na peníze, které ztrácíte a jsou určené ke hře a jinak na peníze, které jste si třeba půjčili nebo o ně nesmíte přijít.

Pokud navíc správně spravujete svůj bankroll, měli byste riziko ztráty omezit na minimum, což vám jistě také pomůže, abyste podávali své sázky beze strachu.

Buďte trpělivý

Dalším klíčem k úspěšnému sázení je dovednost najít zlatou střední cestu mezi váháním a netrpělivostí. To samozřejmě nejde hned a některým to může trvat i třeba několik let.

Právě dovednost vyvarovat se netrpělivosti je však velmi důležitá. Opět se zde budeme opakovat, když napíšeme, že pokud budete správně dodržovat svůj systém, právě těmto netrpělivým sázkám se musíte vyhnout, aby systém fungoval. Je samozřejmě, že sázkové kanceláře nabízejí spousty příležitostí a touha vsadit si je kolikrát obrovská, nezapomínejte však na svůj systém a když už to nevydržíte a vsadíte si z netrpělivosti, vsaďte jen za minimální vklad. Nenechte se ani zlákat nečekaným pohybem kurzů jedním směrem, hodně hráčů takovému efektu lehce podlehne. Tím opět eliminujete riziko případné velké ztráty.

Vyhněte se zoufalství

Každý sázkař prožívá své série proher jinak. Ovšem pravděpodobně každý alespoň jednou zažil, že po sérii nezdarů začal sázet i zápasy, které by za normálních okolností nevsadil.

Nebo že dokonce sázel za mnohem větší vklady v naději, že se mu podaří prohrané peníze získat rychle zpět. Samozřejmě se jedná o naprosto špatné chování, kterému se musíte vyhnout pokud chcete být ziskoví sázkaři. Kromě tedy toho, aby sázkař uměl ovládat své emoce, je dalším důležitým aspektem disciplína. To je navíc věc velmi těžká, když nad vámi nestojí šéf a vy se můžete rozhodnout svobodně. Ovšem správná disciplína vede k úspěchům a to nejen v oblasti kurzového sázení.

Pro naše slovenské sázkaře: článek o emocích a sportovním sázení ve vašem jazyce – Emócie a športové stávky

Autor Sazejme