Sázení na ženský tenis

Sazejme
4 června, 2018
325 Zobrazení
Sázení na ženský tenis

Stejně jako mužský tenis má i ten ženský specifika, ke kterým je třeba přihlížet, když na tento sport chcete sázet. Na některá tato specifika se v tomto článku blíže podíváme.

Motivace

Motivace je důležitá při každém sportovním utkání. Platí to i pro ženský tenis. Před podanou sázkou je tedy třeba vědět, o co vlastně tenistce v daném zápasu jde. Díky systému počítání bodů do žebříčku, tedy že tenisté obhajují body z loňského roku, je velmi snadné zjistit, jak velkou motivaci budou mít tenistky na daném turnaji. V první řadě je tedy třeba zjistit, jaký výsledek tenistka z loňského roku na daném turnaji obhajuje. Velmi zrádné to může být v případě, že tenistka na turnaje, na kterém hraje, v loňském roce nehrála. Může to tedy znamenat, že má tenistka maximální motivaci, protože jakákoliv výhra jí přičte body do žebříčku, ale může se také stát, že prohraje s naprostým outsiderem, protože si na turnaji chtěla jen „vyzvednout“ startovné.

Aspekt motivace je třeba sledovat hlavně na konci roku, kdy jde tenistům o postup na závěrečný turnaj roku, tedy Turnaj mistrů. Právě počty v tomto období bývají velmi náročné a rozhoduje zde opravdu každý zápas. Hráč, který ví, že turnaj, který právě hraje, bude v daném roce jeho poslední, bude mít jistě o dost menší motivaci než hráč, který stále ještě bojuje o účast na Turnaji mistrů. I tento aspekt je tedy třeba vzít v úvahu.

Psychická odolnost tenistky

Je všeobecně známý fakt, že hráčky nejsou tak psychicky odolné jako jejich mužští kolegové. Právě tento aspekt je při sázení na ženský tenis také velmi důležitý. Aspekt psychiky totiž může rozhodnout celý zápas ve prospěch outsidera velmi snadno. Na psychiku nepůsobí jen pár zkažených míčků během hry, ale také celková forma z posledních zápasů nebo psychický blok z nějakého soupeře, se kterým má hráčka dlouhodobě zápornou bilanci. Vzájemné zápasy, aktuální forma i třeba forma na daném povrchu, to vše jsou další specifika, která by měl sázkař znát předtím, než podá svou sázku.

Postavení v žebříčku

Ačkoliv postavení v žebříčku nemá v ženském tenise takovou vypovídací hodnotu jako v tom mužském, mít základní povědomí o postavení v žebříčku je také velmi důležité. Především tedy u hráček, které se v určitém úseku, například v TOP 20, drží delší dobu. Především u mladých tenistek není výjimečný jev, kdy jednu sezónu stoupají strmě vzhůru, ale v té následující se propadají, jelikož nedokáží obhájit body z roku loňského. Celkově lze konstatovatm, že ženský tenis není vhodný pro dlouhodobé sázky.

Celková kvalita tenistky

Jak každá sázkař zabývající se tenisem, ať už mužským nebo ženským, potvrdí, je velmi důležité sledovat zápasy hráčů, na které chce vsadit. Jenom tak se dozví, jak mají hráčky kvalitní servis, forhand nebo backhand. Tyto znalosti potom není těžké využít při závěrečném výběru svého tipu. Celkovou kvalitu hráčky odráží nejen postavení v žebříčku, ale také vzájemné zápasy s hráčkami, které se dlouhodobě drží v popředí žebříčku.

Znát je třeba také styl, které jednotlivé tenistky produkují. Bude jistě lepší vyhnout se zápasu, ve kterém mírně favorizovaná, ale nepříliš pohyblivá hráčka, bude hrát s extrémně pohyblivou sokyní. To samé platí také například u podání, právě síla podání nebo jeho kvalita, může být v rozhodujících chvílích zápasu ten nejdůležitější aspekt. To, co všechno je třeba pojmout, aby vznikl kvalitní tip na ženský tenis, je opravdu mnoho, přesto to však za to stojí, jelikož kurzy i na favoritky bývají o něco vyšší než u mužů a pokud získá určitý grif při zjišťování informací o daných tenistkách, může si přijít i na velmi slušný obnos.

Slovenská komunito sázkařů, pozor! Zde je slovenská verze článku o sázení na ženský tenis: Stávky na ženský tenis

Autor Sazejme