Sázkový systém MARTINGALE

Sazejme
4 června, 2018
462 Zobrazení
Sázkový systém MARTINGALE

Původně ruletní systém Martingale, který zná nejspíše většina lidí, pokud ne přímo pod tímto názvem, tak pod strategií navyšování sázek po každé prohrané hře, se poslední dobou těší velké oblibě i v kurzovém sázení. Jde ovšem o systém ziskový?

Princip fungování tohoto systému je velmi jednoduchý. Pokud se bavíme o kurzovém sázení, vsadíte určitý finanční obnos na zápas či zápasy, které mají dohromady hodnotu kurzu 2. V případě prohry dáváte dvojnásobný vklad než ve hře předchozí. Ve chvíli, kdy se vám sérii podaří ukončit, získáváte zpět všechny peníze, které jste vsadil a navíc dvojnásobek prvního vkladu. Představa je to samozřejmě velmi lákavá, ovšem i zdánlivě dokonalý systém má své nedostatky.

Důležitost kapitálu

Tím největším je pochopitelně kapitál, který je důležité mít velký, jelikož při delší sérii roste výše sázek raketovou rychlostí. Dalším nedostatkem tohoto systému je fakt, že i v případě velkého kapitálu se vám nemusí podařit ukončit sérii včas a sázková kancelář vám nastaví limit výše sázky, jenž nesmíte překročit. Toto riziko je však možné eliminovat rozumně zvoleným úvodním vkladem a u větších sázkových kanceláří by tak v tomto případě žádné limity nastat neměly.

Pro netrpělivé sázkaře může být menší nevýhodou také dlouhé čekání na ukončení série. V případě, že sázkař sází jeden zápas na den, může se čekání na výhru protáhnout na několik dní. Tito hráči jistě uvítají možnost live sázení a možnosti podání mnoha sázek v minimálním časovém rozestupu. Některé sázkové kanceláře navíc mají velmi širokou nabídku možností, na co v daném zápase vsadit a na své si tak přijde každý.

Co je dále třeba zdůraznit je fakt, že šance nemá paměť. To znamená, převedeme-li tento systém zpátky na ruletu, že po dvou prohrách, kdy jste vsadili například na černou barvu, nemáte v dalším kole větší šanci při sázce na černou barvu než v kolech předchozích. Ruleta si nepamatuje, jaké číslo nebo barva padla jako poslední, před každým roztočením je tedy šance, v našem případě tedy na to, že padne černá barva, stále stejná, tedy padesát procent.

Šance na výhru rozhodně větší než u rulety

Totéž samozřejmě platí i u kurzového sázení. Pravděpodobnost výhry se nezvyšuji s rostoucím počtem sázek. Na druhou stranu je však třeba dodat, že opravdu kvalitní sázkaři si mohou s pravděpodobností pohrát jistě určitě lépe než ti, kteří sází v ruletě. Informovanost a intuice může totiž ve světě sázení přiklonit misky vah na naší stranu. Zde totiž můžete výsledek alespoň částečně ovlivnit svými znalostmi. U rulety to takto nefunguje.

Možností, jak aplikovat tento systém v kurzovém sázení je několik. Jedním ze způsobů může být například klasická jedna série, po jejíž ukončení začnete sérii novou a takto pořád dokola. Použít se však dá možnost, že si zvolíte počet sérií, které za určitý časový horizont ukončíte a nemusíte tedy po prohrané sázce navyšovat vklad u té konkrétní série, ale můžete se přesunout k sérii jiné a k té předchozí se vrátit později. Možností využití je tedy spousty.

Závěrem je třeba říci, že samozřejmě žádný sázkařský systém není bez rizik a ani martingale v kurzovém sázení není výjimkou, ovšem jak již bylo napsáno, při rozumných vkladem lze rozšířit svůj kapitál. Ovšem pozor, pokud se vám nepodaří vyhrát několik her za sebou, můžete také přijít úplně o vše. Proto je dobré držet se zlatého pravidla sázení a sázet jen ty peníze, které si můžete dovolit prohrát.

Pro naše slovenské čtenáře: Nejlepší rady pro online sázení systémem Martingale nyní ve slovenštině: Systém stávok MARTINGALE

Autor Sazejme