Jaké známe druhy rekreačního sázení?
Jsou tací, kteří nemají ambice si sázením přivydělávat či snad dokonce živit. I takový druh…
Jistě každý sázkař ví, že dochází k pohybu kurzů sportovních příležitostí. O mnoho méně jich pak ale ví, proč vlastně k tomuto pohybu dochází. V dnešním článku si rozebereme nejčastější důvody, kvůli kterým dochází k pohybu kurzů.
Pod tímto pojmem je možné si toho představit opravdu mnoho. Nejčastěji se ale jedná o zranění hráče. A nemusí to být jen hráč, který je pro tým klíčový, stačí i méně důležitý člen kádru a s kurzem to jistě zahýbá. Jako příklad, ikdyž poměrně extrémní, si můžeme uvést situaci z minulého roku v české WSM lize. Tam se měl odehrát zápas mezi Slavií a Prostějovem. Nedlouho před začátkem však vyplulo na povrch, že slávisté do Prostějova přivezou pouze juniorský tým, jelikož hráči A-týmu mají problémy s vedením klubu a odmítají nastoupit.
To samozřejmě vyvolalo i závratnou změnu kurzů. Zatímco před zápasem a v domnění, že za Slavii bude hrát A-tým, byl kurz na hosty lehce přes dva, poté, co unikla informace o stávce, vyletěl kurz u některých sázkových kanceláří dokonce na hodnotu 8,00. Jen dodám, že Slavia zápas prohrála 13:0.
A nemusí se jednat o samotné zranění hráčů nebo uniklé informace z klubu. Pohyb kurzů může mít na svědomí i počasí. Právě výrazné změny podnebí můžou ovlivnit vývoj utkání. V horším počasí se hůře kombinuje, takže kurz na techničtější tým půjde zřejmě mírně nahoru, naproti tomu kurz na tým, který spíše brání, bude klesat. I kurzy na počet branek v zápase mohou být ovlivněny vývojem počasí před samotným začátkem zápasu.
Sázkové kanceláře vydělávají na marži, to znamená, že jejich cílem je dosáhnout toho, aby na obě příležitosti, řekněme třeba v tenisovém zápase, tedy jak na výhru jednoho tak na výhru druhého hráče, byly vsazeny zhruba stejné finanční prostředky sázkařů. Pokud jsou sázky totiž rovnoměrně rozloženy, tak ať dopadne zápas jakkoliv, sázkové kanceláře vyhrají, jelikož je na jejich straně marže.
K tomu, aby se tomuto cíli přiblížili, využívají sázkové kanceláře velmi jednoduchý princip a tím je právě pohyb kurzů. Když totiž výrazně sníží kurz na jednoho hráče, sázka se pro tipéry stává neatraktivní, bez hodnoty, a tak spíše vsadí na hráče druhého. Takže dalším důvodem pohybu kurzů může být právě tento moment, tedy snaha sázkových kanceláři vyvážit poměr sázek. Přečtěte si také další rady pro zlepšení v kurzovém sázení.
I to se může stát. Ačkoliv dnes se to vidí jen málokdy, jelikož na tvorbě kurzů se kromě samotných bookmakerů podílejí také různé aplikace a programy, stát se to může. Tedy situace, kdy je evidentně špatně nastavený kurz a pohotový sázkaři toho můžou využít. Pokud již k této situaci dojde, trvá jen velmi krátkou chvíli, jelikož si často bookmaker velmi rychle chyby všimne a kurz změní.
Dříve se také stávalo, že v případě, že jste vsadili na právě takto špatně vypsaný kurz, byla vaše sázka stornována a ani v případě výhry jste tedy žádné peníze nevyhráli. Dnes k tomu již u našich renomovaných sázkových kanceláří nedochází a existuje mnoho příkladů, kdy sázkové kanceláře za své chyby doslova zaplatili.
Zajímáte se o sázení a mluvíte slovensky? Tady je článek právě pro vás: Čo ovplyvňuje pohyb výmenných kurzov?