Osobnosti spojené se světem sázení a online bookmakery

Sazejme
20 března, 2024
77 Zobrazení
Online bookmaker

Sázení je u nás věcí poměrně běžnou a snad každý si to jednou za život vyzkoušel. Málokdo ale ví, které osoby se za jednotlivými společnostmi skrývají. Dnes se podíváme blíže právě na tyto osobnosti, které stojí v křesle těchto obrovských společností a zprostředkovávají nám sázení.

Jak funguje v ČR sázení

U nás v České republice je sázení omezeno pouze pro sázkové kanceláře, které mají licenci od Ministerstva financí. Tyto licence by měly zajistit serióznost organizace a měly by zajistit to, že budete mít jistotu, že vám společnost peníze v případě výhry vždy vyplatí.

V nynější době se extrémně rozrostlo online sázení, a tak jsou kamenné pobočky sázkových kanceláří spíše bezpředmětné. Pokud je ale sázková kancelář reálná, má také svoji kamennou pobočku.

Tipsport

Tipsport sázková kancelář patří mezi ty základní, které jsou u nás na trhu již nějaký ten čas. I když ale patří mezi ty tradiční, stále nabízí pro své sázející bonusy, které jim sázení zpříjemní. Jednou výhodou je například bonus 300 Kč za dokončenou registraci. Nabízí také široký rozsah sázek (můžete sázet již od 5 Kč) a vyhrát můžete dokonce i 10 000 000 Kč. Zároveň si můžete aplikaci této sázkové kanceláře stáhnout i do svého telefonu, kde můžete mít své sázky vždy po ruce.

Tato společnost byla založena v roce 1991 v Berouně spoluzakladateli Jiřím Dragounem a Jaroslavem Noskem. Petr Knybel byl zvolen generálním ředitelem této sázkové kanceláře.

Jaroslav Nosek je nejenom spoluzakladatelem této společnosti, ale byl také Forbes zvolen mezi 100 nejbohatších Čechů s hodnotou majetku okolo 9 miliard. I Jiří Dragoun se nenechá zahanbit, a i když je jeho hodnota majetku o něco nižší (7, 4 miliardy), tak i tak patří dle Forbes stejně jako jeho kolega na seznam 100 nejbohatších lidí v České republice.

Fortuna

Pokud jde o vstupní bonusy, je na tom sázková kancelář Fortuna o něco lépe. Nabízí totiž novým uživatelům vstupní bonus až 6000 Kč. Na druhou stranu je ale omezená velikostí výhry a ta je stanovena na maximálně 5 000 000 Kč. I přes to ale patří mezi nejlepší sázkové kanceláře u nás a těší se opravdu hojné oblibě. Může za to i to, že je na trhu již od roku 1990, kde se stala jednou z prvních porevolučních akciových společností v Československu. Nepůsobí však jen v České republice, ale samozřejmostí je také její působení na Slovensku a v Chorvatsku, Maďarsku a Rumunsku.

Jak již bylo řečeno, tato společnost byla založena v roce 1990. V této době se dali dohromady čtyři lidé, kteří se rozhodli se na vzniku fortuny podílet: Petr Bouma, Jiří Balcar, Josef Kurka a Michal Horáček. Michal Horáček se však nestal pouze spoluzakladatelem Fortuny, ale stal se z něj i známý český spisovatel, esejista, novinář, textař, básník, producent a vystudovat antropologii. Všichni tito byli však pouze spoluzakladatelé. V roce 2005 byla od nich společnost odkoupena za 2,4 miliardy investiční společností Penta, která rozšířila trh následně i do Polska a do dalších zemí v Evropě.

Betano

Pokud jste o této společnosti jaktěživ neslyšeli, není divu. Jedná se o první sázkovou kancelář ze zahraničí, která vstoupila na český trh teprve v roce 2022. Od té doby se ale díky skvělému marketingu (propagace v mnohých reality show, seriálech a na sociálních sítích) dostala rychle do povědomí spousty lidí v naší republice.

U nás je sice poměrně nováčkem, ale ve světě působí tato společnost již desátým rokem a působí i v zemích jako je Bulharsko, Brazílie, Chile, Německo, Portugalsko či Rumunsko.  Její kořeny sahají až do dalekého Řecka a Betano je vlastněno společností Kaizen Gaming CZ Limited. Tato společnost však je již spojena i s konkrétním jménem a tím je George Daskalakis.

Tento muž pochází z Řecka a svůj úspěch ve světě sázek si opravdu tvrdě zasloužil. Jeho životním motem je totiž to, že pokud člověk tvrdě pracuje, tak se to vyplatí. Jeho cesta k tomu, že si založil společnost Kaizen Gaming začala již výběrem studia, když se rozhodl studovat ekonomiku na univerzitě v Essexu. To mu však nestačilo, a tak na své studium navázal studiem financí na univerzitě v Southamptonu. I toto mu však nestačilo, a tak si rozšířil vzdělání ještě o studium e-commerce na univerzitě v Athénách a o studium leadershipu na Harvard Business School. Jeho úspěch však nepřišel hned. I jeho cesta vedla přes několik neúspěšných společností. Jeho prvním počinem byla práce ve společnosti Bwin, kde se stal oblastním manažerem a nasbíral tak zkušenosti potřebné k tomu, aby založil svoji první společnost. Jeho prvním „dítětem“ byla společnost 24media digital media group, kde působil jako spoluzakladatel. Druhou společností, kterou založil, byla společnost Poker.gr, která se však také netěšila takovému úspěchu. Jeho velká chvíle přišla až se založením společnosti Kaizen Gaming. Tuto společnost založil v roce 2012 a od té doby se společností zabývá nebývalé úspěchy.

Ve společnosti Kaizen Gaming, která vlastní sázkovou kancelář Betano, působí Řek George Daskalakis jako generální ředitel. Se společností však není spojeno pouze jedno jméno, a tak je třeba zmínit si i další, které za úspěchem společnosti stojí. Prvním z nich je Aris Dimarakis, který zastává ve společnosti funkci COO. Dalším je Pavlos Kanellopoulos, který plní funkci finančního ředitele. Následuje Michalis Koutsouko jako ředitel CRM, Pablo Puertas jako ředitel marketingu a Konstantina Schiza jako právní ředitel. V České republice se s tímto jménem nikdo nespojuje, protože sázková kancelář působí pouze online. Jediné české jméno, které se se společností spojuje, je jméno Karla Komárka, čtvrtého nejbohatšího Čecha, který drží podíl právě ve společnosti Kaizen Gaming.

Doufáme, že jsme vám tyto nejznámější sázkové společnosti v České republice alespoň trošku přiblížili a že se na sázkové kanceláře již nekoukáte pouze na mechanismus pro získávání peněz, ale také jako na podnikatelský plán několika statečných osob, které díky tomu, že se nebály a šly do toho naplno, vytvořily mnohamilionové (miliardové) firmy.

Autor Sazejme