Stabilní výše sázek
Je mnoho způsobů, jak sázet. Mnoho strategií, kterých se sázkaři drží. Je obtížné posoudit, která…
Dnes představovaný sázkový systém Fibonacci se řadí do stejné skupiny systémů jako Martingale. V obou případech se jedná o progresivní sázkové systémy, které vám mohou zajistit jak velkou výhru, tak také velmi těžkou prohru. Právě před zahájením takovýchto systémů je prakticky povinnost nastudovat si alespoň základy Money Managementu a rozhodně nesázet peníze, které si nemůžete dovolit prohrát.
Sázkový systém Fibonacci nese název podle známého italského matematika Leonarda Fibonacciho a jeho matematické posloupnosti. Právě té můžeme využít. V našem příkladu se zaměříme na sázky na remízu ve fotbale. V těchto případech jsou kurzy poměrně vysoké, ale zároveň se nejedná o nikterak výjimečný jev, když zápas skončí stejných počtem vstřelených branek.
Základní pravidla k používání Fibonacciho systému
Základním předpokladem pro úspěšnost tohoto systému, je dodržovat dvě pravidla. Tím prvním je fakt, že je třeba sázet na remízy s kurzem vyšším než 2,6. Pokud byste nalezli jiné sázkové příležitosti, které také dlouhodobě nabízejí zmíněný nebo vyšší kurz, můžete sázet i ty. Druhým předpokladem je již samotná Fibonacciho posloupnost, podle které budete sázet. Posloupnost pracuje na principu sečtení posledních dvou čísel v řadě. Vypadá to tedy takto: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, …
Možná už zde vidíte první nevýhodu tohoto systému. Fibonacciho sekvence se zvyšuje exponenciálně, což znamená, že při delší série proher, bude muset v každé další sázce riskovat ohromné množství kapitálu, abyste dostali zpět základní sázku a ještě nějaký zisk. Pokud bychom si jako příklad vzali třeba nejdelší série jednoho týmu bez remízy v Premier League, byli by jimi Manchester United, který v ročníku 2008/2009 neremizoval celých dvacet zápasů. Takto dlouhou sérii proher by ustál jen málokterý sázkař, který využíval tento sázkový systém.
Málo chyb znamená vyšší zisk
Pokud se vám však bude dařit a budete schopni správně tipnout kurz nad 2,6 v každém řekněme pátém případě, může vám být tento systém opravdu velmi nápomocen a můžete na něm dělat pravidelný zisk. Je však třeba mít stále na paměti, že se jedná o progresivní styl sázení, které s sebou nese určitá rizika, která musíte znát.
Pokud se vám tedy zdá tento způsob sázení příliš riskantní, není nic špatného na tom, si systém upravit podle svého. Mnoho sázkařů tento systém využívá s tím, že pokud se jim nepodaří vyhrát třeba ani u páté sázky, systém ukončují a začínají nové kolo. Tím minimalizují riziko ztráty větších peněz. Způsobů, jak si tento systém upravit, je navíc celá řada.
Fibonacciho systém tedy lze doporučit sázkařům, kteří se nebojí riskovat a zároveň mají k dispozici dostatečný kapitál, který jim umožní překlenout i delší sérii proher. Jen dodám, že v tom případě je třeba také dávat pozor na limity ze strany sázkových kanceláří, které vás ne vždy můžou nechat vsadit požadovanou sumu a tím nabourat váš systém. Pokud vezme Fibonacciho systém do ruky s mírnými úpravami, riziko velkých ztrát by hrozit nemělo a tedy by i odpadla náročnost na velikost kapitálu.
Sázíte online? Čtěte náš článek ve slovenské verzi a získejte užitečné informace: Fibonacciho stávkový systém