Tipsport – největší komunita sázkařů

Sazejme
13 srpna, 2022
2334 Zobrazení
Tipsport komunita

Sázková kancelář Tipsport dnes zahrnuje největší komunitu sázkařů u nás. Jaká byla cesta této společnosti k dnešní podobě a jak vznikla?

Vznik sázkové kanceláře Tipsport

Vznik sázkové kanceláře Tipsport se datuje do roku 1991. Jedná se o společnost tuzemskou. Založena byla ve středočeském Berouně skupinou podnikatelů.

Vůdčí osobností nově vznikajícího Tipsportu se stal Ing. Vratislav Randa. Tento muž stále působí ve funkci předsedky představenstva. Na pozici generálního ředitele holdingu Tipsport figuruje Ing. Petr Knybel. Ten na svém postu je momentálně už více než dvě desítky let.

Historie Tipsportu

Svou první pobočku otevíral Tipsport ještě v roce svého oficiálního založení. Stalo se tak v domovském Berouně. V následujících letech zaznamenala celá firma rychlou expanzi.

Už v roce 1994 Tipsport disponoval celkem 50 vlastními pobočkami. Za celkový růst mohla v 90. letech minulého století vděčit celá značka taktéž i inzerci. Už v roce 1996 se kurzová nabídka objevila i na teletextu, sázky bylo možné rovněž realizovat i po telefonu. O pouhý rok později vstoupil Tipsport poprvé na internet s vlastními webovými stránkami. I na nich se následně objevila kurzová nabídka. V roce 1999 se Tipsport dostal mezi 300 největších firem v Česku.

Na přelomu milénia se mohl pyšnit statusem jedničky českého kurzového sázení. Od roku 2004 spojuje sázková kancelář svoje jméno s nejvyššího hokejovou soutěží v Česku. Poprvé tak fanoušci mohou chodit na soutěže Tipsport extraligy. Od září 2011 pak na TV Tipsport začala sázková kancelář všechny zápasy hokejové extraligy i vysílat. Rok 2005 pak znamenal další významný přelom.

Tipsport se vstupem na slovenský trh stal mezinárodní společností. I v letech následujících pak úspěšně expanduje a v roce 2018 pod svá křídla nabírá i společnost Loterie Korunka s.r.o. Rok 2017 pak nejnověji v Tipsportu vyústil v založení vlastní nadace. Sázková kancelář se tak momentálně věnuje i široké škále obecně prospěšných projektů, jako je například aktivní podpora parahokeje.

Tipsport online

Zásadním milníkem v historii Tipsportu byl především vstup do světa internetového sázení. K tomu došlo v roce 2009. V témže roce stihla celá značka ihned spustit stále oblíbené live sázky i unikátní soutěž Tipsport liga.

V této oblasti se značce Tipsport záhy podařilo získat status lídra a také započít cestu vývoje vlastních sázkových technologií. Tipsport tak v současné době plně akcentuje trend, kdy se většina sázek již přijímá online. V roce 2017, kdy byla přijata nová česká právní úprava pro oblast hazardních her, se této změně Tipsport nadmíru úspěšně přizpůsobil.

Česká společnost tak otevřela i vlastní online kasino pod názvem Vegas. Od roku 2014 pak Tipsport vyvíjí i vlastní mobilní aplikaci. To přineslo výrazný rozvoj taktéž ve sféře mobilního sázení, kdy Tipsportu v této sféře tržby prakticky obratem narostly o řádově stovky procent Až 95 % sázek je v současné době uzavíráno online.

Současnost značky Tipsport

Dnes provozuje Tipsport kolem 700 kamenných poboček a jeho zázemí tvoří přibližně 3 000 zaněstnanců. V současné době má už společnost status mezinárodního holdingu. V Česku v současné době zastupuje sázkovou kancelář Tipsport, ale také Chance. Původem frýdecko-místecká sázková kancelář se oficiálně otevírala poprvé rovněž v roce 1991. Součástí holdingu Tipsport se stala v roce 2013. Značka Tipsport si do svého motta vetkla heslo „největší komunita sázkařů“.

Právě komunitou se ostatně zaštiťuje i ve své firemní filosofii. Ta stojí na vzájemném sdílení informací i hledání inspirace, jak deklarují přímo provozovatelé. Tento systém má kořeny už v roce 2011, kdy tehdy už zavedené Fórum bylo doplněno sázkařskými Analýzami a později i Tiket arénou. Díky tomu se začal kolem Tipsortu tak formovat unikátní systém komunitních služeb a soutěží, který je mezi sázkovými kancelářemi naprosto ojedinělý. Tipsport lze tak prakticky přirovnat k sociální síti, která sdružuje všechny sázkaře. Samotný Tipsport lze považovat za nejvýraznějšího hráče v oblasti kurzového sázení v Česku. Zároveň propojuje českou sázkařskou komunitu s tou slovenskou.

Portfolio značky Tipsport

Tipsport se primárně zaměřuje na na sportovní kurzové sázky. Aktuálně nabízí sázková kancelář předzápasové (prematch) i live (naživo) kurzy. A to dnes již nejen na sportovní, ale i na společenské události.

Vsadit si lze na širokou škálu sportů a lig včetně těch nejvíce prestižních. Patří k nim zejména:

  • hokej
  • fotbal
  • tenis
  • florbal
  • házená
  • bojové sporty

Využít můžete rovněž cash out, tedy prodat tiket ještě před skončením zápasu.

Co se týče výběru her v kasinu, zahrnuje stávající nabídka této sázkové kanceláře především online automaty. Těch je přibližně 100, a to v zastoupení českých nebo zahraničních vývojářů. Zahrát si můžte klasické ovocné automaty, ale i moderní hry. Využít lze tituly od slavných vývojářských jmen, jako je například NetEnt.

Využít samozřejmě můžete k hrám taktéž četné bonusy. Vyberou si tak jak hráči, kteří s online hrami teprve začínají, tak i ti pokročilejší. A jednotlivé hry jsou pochopitelně dostupné zcela zdarma.

Začínající hráči rovněž využijí možnost hry o pouze virtuální peníze, kde se nehraje o skutečnou hotovost. Velmi početné je i zastoupení dalších her můžeme zmínit také ruletu, a to v podobě americké, evropské nebo francouzské, případně blackjack. Drobnou nevýhodou portfolia Tipsportu je i poněkud omezenější nabídka portfolia ohledně e-sportů.

Pro ty, kdo preferují sázení s Tipsportem ve slovenštině: Zde je slovenská verze našeho průvodce: Tipsport – najväčšia komunita stávkarov

Autor Sazejme