Rozhovor s úspěšnými sázkaři na Betano: Tipy a rady od profesionálů

Sazejme
26 října, 2023
256 Zobrazení
Rozhovor s úspěšnými sázkaři na Betano: Tipy a rady od profesionálů

Sázení může být zábava.

Chcete do jeho tajů proniknout poněkud hlouběji? Co by vám ohledně sázení poradili experti na tuto oblast? Jak zodpovědně sázet? Rady na odpovědné sázení najdete na: Betano – odpovědné sázení. 

Které strategie se mohou vyplatit?

Co se týče tipů, jak vsázet a vyhrávat, napsáno na toto téma bylo již mnohé. Zkušení sázkaři jsou si vědomi především toho, že sázení vychází z matematických pravidel, která se vyplatí znát. Primárně se jedná o pravděpodobnost. Bez ohledu na to, kde sázíte, se vám po zvládnutí těchto základních mechanismů bude sázení jevit mnohem uchopitelnější. Pro sázkovou kancelář Betano tak v současné době můžete mimo jiné vyzkoušet celou řadu strategií.

K těm nejznámějším v současné době jednoznačně patří:

Strategie Martingale

V základní variantě je tato klasická strategie hazardních her určena pro případy, kde se vyplácí hráči dvojnásobek vkladu. K tomu může typicky dojít při sázení na barvu v ruletě. V principu se jedná o zdvojnásobení vsazené částky v případě prohry v minulém kole.

Uplatnit se ale stejný systém dá i na kurzové sázení. V takovém případě je nutné si vsadit tiket s minimálním kurzem 2.0 a vyšším.

Výhry samozřejmě přicházejí nahodile, stát se tak může v prvním i v desátém kole. Výhra může vyrovnat ztráty a napomoci vám ještě prostředky vydělat, nicméně je důležité si uvědomit, že dlouhá série dokáže násobit i prohry.

Vklady také rostou exponenciálně, pokud uvážíme počáteční vklad 100 Kč, už za 5 prohraných kol bude vklad 16x vyšší než byla sázka původní. Jedna z nejoblíbenějších herních strategií tak ve výsledku může narazit i na herní rozpočet.

Strategie Fibonacci

Tato strategie se používá v tradingu, nicméně oblíbená je i ve světě hazardních her. Už v roce 2007 ji pro fotbal publikovali Fragiskos Archontakis a Evan Osborne.

Jejich myšlenka byla jednoduchá: Vsadit je potřeba na remízu a pokud sázka nevyjde, vsaďte na jinou. To opakujte do dobu, než se vám podaří vyhrát. Celý nápad má kořeny v ještě starší myšlence z roku 1989, že pro bookmary je remíza těžko odhadnutelná.

Princip postupného navyšování sázek je tak podobný předešlé strategii. A může vést k tomu, že výhra vám pomůže nakonec předchozí ztráty dorovnat. Mimo to se obecně doporučuje kromě sázení na remízy sázet také na ty sázky, které nabízejí vyšší kurzy než 2,618.

Pojmenován byl celý systém po už více než 1 000 let známé Fibonacciho posloupnosti, která nese svoje jméno po středověkém matematikovi Leonardu Fibonaccim. Také v tomto případě tak celá strategie prakticky nestojí na ničem komplikovanějším než na určitých zákonitostech matematiky.

Kellyho strategie

Takzvaná Kellyho strategie se využívá ve světě forexu a akcí. Je ale rozšířena hlavně mezi zkušenými sázkaři. Jinak se též nazývá Kellyho kritérium. Tento systém byl definován americkým sázkařem Johnem L. Kellym.

Vychází z pravděpodobnosti a pomůže nám určit, kolik procent z banku lze použít na sázku. Prakticky se jedná o rovnici, která nám pomůže definovat, jak vysokou sázku musíme využít, abychom docílili co nejvýraznějšího růstu našeho banku.

Zásadní výhodou uplatňování tohoto postupu je, že se tak sázkařům daří zvyšovat zisk a zůstávat zároveň ohledně ztrát stále v přijatelných mezích. Zásadní je hlavně si určit naprosto přesně pravděpodobnost výhry.

Samotná rovnice pak vypadá takto:

F* = ((B × P) – Q) ÷ B nebo F* = ((P × (B + 1)) – 1) ÷ B

F* – Je číslo, které určí kolik procent z celkového banku je nezbytné investovat do sázky

B – decimální kurz – 1 (např.: 1.7 – 1 = 0.7). Toto písmeno určuje kolik peněz může hráč získat za vsazenou 1 korunu.

P – hráčem definovaná pravděpodobnost výhry (např. 68 % pravděpodobnost = 0,68)

Q – pravděpodobnost prohry (např. 100 % – 68 % = 32 % = 0,32)

Hodnotné sázky neboli value bets

Value bets neboli hodnotné sázky se česky nazývají též sázení na jistotu a velmi často s nimi úspěšní sázkaři pracují. Tato strategie se opírá podobně jako v předchozím případě o pravděpodobnost výhry, ale také pracuje s kurzem.

Zjednodušeně řečeno se jedná o to to, aby vsazený kurz byl vyšší, než je kurz, který by odpovídal průměrné úrovni veškerých vypsaných kurzů na zápas. Takové kurzy jsou jednoduše ze strany bookmakera nadhodnocené a reálně odpovídající jsou nižší hodnoty.

Prakticky je tak žádoucí, aby si sázkař dokázal přepočítat reálnou hodnotu kurzu a podle toho vyhodnotil, jestli je pro něj sázka výhodná. To především znamená na samém počátku vycházet z analýzy zápasu.

V tomto případě lze říci, že z pohledu ziskovosti se pro sázkaře jedná o strategii, která je nejvýhodnější. A to zejména v dlouhodobém měřítku.

Vzorec pro výpočet tak může vypadat následovně:

Procentuální hodnota sázky = ((kurz v sázkové kanceláři ÷ váš kurz) – 1) × 100

Případně také:

Procentuální hodnota sázky = kurz sázkové kanceláře × vaše pravděpodobnost výhry

Sázky na jistotu neboli surebetting

Jde o sázkařskou strategii, která není příliš náročná. Navíc je vhodná i pro sázkaře opatrné. Proto patří k nejznámějším a také nejoblíbenějším. Jinak se tento typ sázek také nazývá arbitrážní.

Tento mechanismus využívá toho, že sázkové kanceláře často mají kurzy nastaveny zcela odlišně. Jedna vašeho kandidáta „posadí“ do role favorita, zatímco ta druhá mu přisoudí pozici téměř outsidera. Podle toho jsou pak nastaveny kurzy.

Pokud tak sázkař najde dva takové kurzy, které disponují významnou odchylkou, jež by mu mohla generovat výhodu, rozhodně se mu vyplatí si v tomto případě vsadit. Nicméně nevýhodou je, že tato technika vám nepřinese velké zisky a výhernost je tak úměrná nižšímu riziku.

Dalším nedostatkem je i nutnost mít účet v dalších sázkových kancelářích. Český trh je však na to, abyste v plné míře uplatnili podobný postup, poměrně malý. Kromě Betana zde působí i některé další subjekty, převážně české. V zahraničí můžete však očekávat mnohem rozmanitější nabídku.

Autor Sazejme